15 WordPress size ilham verecek sanatçılar tarafından siteler

15 WordPress size ilham verecek sanatçılar tarafından siteler

Bir web sitesinin tasarımı veya düzeni üzerinde çalışırken, gerçek bir sanatçıdan çok bir işçi arı gibi hissetmeye başlayabilirsiniz. Ama sen tam olarak busun! Web tasarımcıları sanal dünyamızda aldığımız yolu şekillendiriyor ve çevrimiçi bir ortamı işlevsel olduğu kadar güzel hale getirme gücüne sahipler.

Ressamlardan iç tasarım firmalarına ve sahne sanatçılarına kadar, bu sanatçılar kendilerini markalamak ve sanatsal tarzlarına sadık kalmak için WordPress sitelerini kullanıyorlar. Yeni yılda projeleri kavramsallaştırmaya başlarken ilham almak için onlara göz atın!

Kehinde Wiley

Sanat Mesleği: Ressam, portre uzmanı, heykeltıraş

Barack Obama’nın Başkanlık portresiyle tanınan Kehinde Wiley’in sanatı cesur, göz alıcı ve gözü hareket ettirebilen desenlerle dolu. Sitesi, son derece renkli sanatını arka plan, metin ve yazar fotoğrafı için siyah beyazla eşleştirerek sanatını ön plana çıkarıyor.

Rayma Suprani

Sanat Mesleği: Karikatürist

Venezuelalı karikatürist Rayma Suprani, eşsiz tarzını sitesi boyunca sergiliyor ve kullandığı özel yazı tipi gerçekten tarzına göre uyarlanmış görünüyor. Yarattığı ve sattığı sanattan tipografiye kadar, sanatsal vizyonu sitenin her yerinde açıktır.

Tauba Auerbach

Sanat Mesleği: Ressam, heykeltıraş, mürekkep sanatçısı, luthier

Menüdeki metni okumak biraz zor olsa da, gösterişli tıklanabilirler sizi siteyi keşfetmeye ikna eder. Anormal yazı tipi, sanatçının basit bir ızgara deseninde görüntülenen boyutsal, avangart çalışmasının stiliyle de eşleşir.

James Turrell

Sanat Mesleği: Görsel sanatçı

James Turrell’in her eseri ışıkta bir deneydir ve sitesi sanatını yansıtır. Tam giriş sayfasından, kullanıcılar görüntülemek üzere oldukları sanat türünü hissederler.

Wim Delvoye

Sanat Mesleği: Karışık medya görsel sanatçıBu site, tamamen kendi tarzınızı oluşturmada bir örnek olay incelemesidir. Belçikalı neo-kavramsal sanatçı bazı şok edici parçalarla tanınıyor, ancak sitesi, 2022’de daha fazla görmemiz muhtemel olan kapris ve kaçış duygusunu da ortaya çıkaran çocuksu bir kaliteye sahip.

Lin Manuel Miranda

Sanat Mesleği: Besteci, söz yazarı, aktör

Birden fazla Tony ödüllü gösteri ve performansın arkasındaki besteci Lin Manuel Miranda, birçokları için modern Broadway’in yüzüdür. Cesur renkler, uyumlu iç sayfa tasarımları ve kolayca sindirilebilir içerik parçalarına sahip basit bloklar, web sitesini yazdığı gösteriler kadar eğlenceli ve kitleler için erişilebilir hale getirir.

Mel Gardner

Sanat Mesleği: Grafik tasarımcı

Dublin merkezli serbest grafik tasarımcının sitesi, müşterilerin önceki çalışmalarını görüntülemesini kolaylaştırır. Cesur tarzı kendisi için konuşur, beyaz bir ızgara arka planını çalışmalarını sergilemek için mükemmel bir seçim haline getirir.

Samantha Hahn

Sanat Mesleği: Illustrator

Eskiz stili sade ve sade ama zarif olan bir illüstratör olan Samantha Hahn, ana sayfasından bir açıklama yapar. Boya, suluboya ve diğer ortamları kullanarak, çalışmaları editoryal moda eskiz çalışmalarını anımsatıyor.

Steven Wilson

Sanat Mesleği: Müzisyen

İlerici bir rock sound’u ve eşleşecek bir web sitesi olan bir müzisyen olan Steve Wilson’ın sitesi hayranları için kolayca gezinilebilir. Kırmızı, siyah, gri ve beyaz renk paleti kaya köklerine hitap eder ve basit hover efektleri aksi takdirde eklektik sitenin daha parlak hissetmesini sağlar.

Beyaz Bufalo

Sanat Mesleği: Müzisyen

Emmy adayı sanatçı The White Buffalo, müziğinin ciddiyetini ve ciddiyetini görsel olarak aktaran bir web sitesiyle ülkesinden ilham alan karanlık halk kitlesine hitap ediyor. The White Buffalo’nun arkasındaki şarkıcı söz yazarı Jake Smith, sitesinin basitliğinde açıkça ortaya çıkan “dürüst ve gerçek şeylere çekildiğini” söylüyor.

Kayla Balıkçı

Sanat Mesleği: Fotoğrafçı

Kayla Fisher, yan yana sitesine ilham vermek için çölün renklerini kullanan Arizona merkezli bir fotoğrafçıdır. Ödüllü, ulusal olarak yayınlanan fotoğrafçı, siteyi çekim rezervasyonu yapmak ve diğer gelişmekte olan fotoğrafçılara atölye çalışmaları sunmak için kullanıyor.

Cassandra Ladru

Sanat Mesleği: Fotoğrafçı

Avustralyalı düğün, yaşam tarzı ve moda fotoğrafçısının romantik tarzı gerçekten onun sitesinde geliyor. Cassandra, görsel hikaye anlatımındaki hünerleri nedeniyle çalışmalarını vogue (Avustralya) ve Harper’s Bazaar’da yayınladı.

Heather Sears Tasarım

Sanat Mesleği: Grafik tasarımcı

Heather, Coca-Cola’dan New York Times’a kadar büyük markalar tarafından işe alındı. Minimalist tarzı ve birkaç iyi yerleştirilmiş animasyonlu öğesi, bu tasarım sitesini profesyonel ama yaratıcı tutuyor.

Lori McNee

Sanat Mesleği: Ressam

Lori’nin resimleri empresyonist ve tonalist sanatı anımsatıyor ve yarattığı şeyin merkezinde doğal dünya var. Sitesi, çalışmalarının dijital bir vitrini, ürünlerini satın almak için bir dükkan, kurslara kaydolacak bir yer ve popüler blogü nedeniyle kullanışlı sanat ipuçları hazinesidir.

İbb Tasarım İnce Mobilyalar

Sanat Mesleği: İç tasarım

Yaklaşık 40 yıldır Teksas evlerini güzelleştiren İbb Tasarım, web sitelerini oluştururken gerçek dünyadaki becerilerini web’e taşıdılar. Site genelinde şirket markalı renklerin harika bir kullanımı vardır, ancak potansiyel müşterilerin projelerinin nasıl görünebileceği hakkında bir fikir edinebilmeleri için birden fazla tasarım stilini ve oda tipini sergilemeye de özen gösterirler.

İlham bulmak için zaman ayıryın

Sanatçılar bile iyi web tasarımının kurallarına uymak zorunda, ancak bu, sitelerinin kişilik veya özgünlük eksikliği olacağı anlamına gelmez. Yıl sonu beyin göçü ile uğraşıyorsanız ve bunalmış veya ilhamsız hissettiren tasarımlarla sonuçlanırsa, ara vermek sorun değil! Ve diğer sanatsal ortamlara ve ifadelere bakmak harika bir fikrin kilidini açmaya yardımcı olabilir.

Ayrıca, bir Growth Suite yıllık planı satın alarak ilginç tasarımlar hayal etmek için daha fazla zaman vererek güne daha fazla dakika ekleyebilirsiniz. 30 Aralık’a kadar kaydolduğunuzda toplam 4 ay ücretsiz alın!

Yorum Yap
0 Yorum yapan