2022’de Instagram Bağlantısı Nasıl Kopyalar?

2022’de Instagram Bağlantısı Nasıl Kopyalar?

2004 yılındaki kuruluşundan bu yana Instagram, çok çeşitli insanlara hitap ettiği için günümüz zamanının en popüler uygulamalarından biri haline geldi. Bağlanmak ve paylaşmak için bir platformdur. Gördüğünüz içeriği diğer kişilerle paylaşmak isteyebileceğiniz birkaç örnek olabilir. Bu yazıda, Instagram bağlantısını nasıl kopyalayacağınızı öğreteceğiz.

URL kopyalamak basit bir işlemdir. Yalnızca herkese açık olarak yüklenen fotoğraf ve videolara bağlantı edinebileceğinizi unutmayın. Özel olarak ayarlanmışsa bir hesabın gönderilerinden herhangi birine bağlantı alamazsınız.

Instagram Link’i kopyalamak son derece kolay bir işlemdir. Instagram bağlantısını hem mobil hem de kişisel bilgisayarınıza kopyalamak mümkündür. Bu makalede, her iki cihaz türü için süreçleri gösterdik.

1. Mobil cihazlarda

Instagram Link’i kopyalamak için telefonunuzu kullanmak yollardan biridir. Instagram bağlantısını kopyalamak için şu adımları izleyin:

1. Instagram’ı açın.

2. Hesabınıza giriş yapın.

3. Yayınla ve üzerine tıklayın üç noktalı çizgiler sayfanın sağ üst köşesinde.

4. Tıklayın “Bağlantıyı Kopyala“.

2. Kişisel Bilgisayarda

Instagram bağlantısını kopyalamanın başka bir yolu da kişisel bilgisayarınızdaki tarayıcının yardımıyladır. Bunun için süreç de çok kolaydır. Instagram bağlantısını kopyalamak için şu adımları izleyin:

1. Hesabınıza giriş yapın.

2. Resmi açın ve üç noktalı çizgiler sağ üst köşede.

3. Tıklayın “Bağlantıyı Kopyala“.

Instagram fotoğrafımı veya video bağlantımı başka bir sosyal ağa paylaşırsam ne olur?

Özel profili olan bir kullanıcı bir sosyal ağda (Twitter veya Facebook gibi) fotoğraf veya video yayınlamak için Instagram kullanıyorsa, görüntü bu ağda görüntülenebilir ve kalıcı bağlantı etkin olur. Başka bir deyişle, fotoğrafın doğrudan bağlantısına veya URL’sine erişimi olan herkes bunu görebilecektir.

Bir fotoğrafı veya videoyu sosyal medyada paylaşmanız, fotoğrafın Instagram’da görünmesini sağlamaz. Onaylanan takipçiler hesabınızı özel olarak görmeye devam edecektir.

Evet, Instagram profil bağlantısını kopyalamak mümkündür. Instagram’ın resmi web sitesi URL’si ve kullanıcı adı Instagram Profil bağlantısında yer almaktadır.

Tek yapmanız gereken profilinize gitmek veya profil bağlantısını kendi başına yapabilirsiniz. (https://www.instagram.com/xyz/) xyz yerine kendi kullanıcı adınızı ekleneceğiniz Instagram profil bağlantınız olacaktır.

Son

Instagram bağlantılarını kopyalamak, ilgili bilgileri ve içeriği içerikten yararlanabilecek diğer kişilerle paylaşmanıza yardımcı olur.

Bu makalenin sizin için yararlı olduğunu umuyoruz. Yorumlarınızı ve sorularınızı yorum kutusunda bize bildirin!

Yorum Yap
0 Yorum yapan