2022’de takip etmek için en iyi 16 tasarım blogları

2022’de takip etmek için en iyi 16 tasarım blogları

Tasarımcıların yeni ilham bulmak, yeni beceriler öğrenmek ve en son trendleri takip etmek için günlük işlerinden uzaklaşmak için zaman bulmaları çok önemlidir. Ancak, elinizdeki görevler dışında bir şeye odaklanmak için gününüzün birkaç dakikasını bile oymak zor olabilir.

İlham sürecinize otomasyon eklemenin harika bir yolu, alanınızdaki diğer uzmanların (ve ötesindeki) birden fazla bültene, bloga ve çevrimiçi yayına abone olmaktır. Aslında, tasarımcıların ve geliştiricilerin özellikle bu yayınlara adanmış bir e-posta hesabının tamamını oluşturması nadir değildir, bu nedenle tüm ilgili bilgilerini tek bir kolay yerde alırlar.

Bu kendiniz denemek istediğiniz bir şey gibi görünüyorsa, kendi tasarımcı ilham e-posta adresinizi oluşturun! Bu 15 yayına abone olarak başlayabilirsiniz; her biri web tasarımını, gelişimini veya WordPress’in geleceğini çevreleyen bilgiler için harika bir kaynaktır. Yakında, tasarımlarınızda kullanabileceğiniz harika ipuçları, püf noktaları ve araçlarla dolu bir gelen kutunuz olacak.

Düzen

*utanmaz kendinden fişini buraya tak*

Ama cidden, Layout, site performansını artırmaktan en son Volan ürün güncellemelerine kadar her şeyi öğretebilecek bir grup harika yazara sahiptir! Bültenimiz her Pazar blogdan en son ve en alakalı içeriği doğrudan gelen kutunuza yayınlar. Kaydolmak için e-postanızı bu makalenin altına girebilirsiniz.

Yaratıcı Bloq

Grafik tasarım ve UX ipuçlarından NFT’lere ve popüler tasarım konularına kadar Creative Bloq her şeyi kapsar. Xbox’ın ikonik logosunun arkasındaki geçmişle ilgili bu son makaleye göz atın.

Millo

Serbest çalışmaya özel tavsiyeler için Millo başlamak için harika bir yerdir. “Solopreneurs” toplulukları nasıl-to kılavuzları, tasarım ve geliştirme araçları ve serbest çalışan işinizi büyütmek gibi makaleler yayınlar.

Smashing Dergisi

Smashing Magazine aracılığıyla ücretsiz makaleler, ürün ve performans kılavuzları ve hatta fiziksel kitaplar mevcuttur! Ek premium içerik için Smashing Magazine topluluğuna ayda 3 $ gibi düşük bir ücret karşılığında katılabilirsiniz.

WPKube

WPKube, TEMALAR, eklentiler ve hatta WP Engine ve Kinsta gibi premium barındırma şirketlerinin incelemeleri hakkında en son bilgilere odaklanır. Amaçları “WordPress ile ilgili herhangi bir şeye en kapsamlı başlangıç kılavuzlarını sağlamak”, bu da onu tüm beceri seviyelerindeki kullanıcılar için harika bir kaynak haline getirmektir.

Yaratıcı Pazar

“Tasarım için dünyanın pazarı”, Creative Market modaya uygun yazı tiplerini, temaları, vektör grafiklerini, şablonları ve daha fazlasını paylaşıyor. “İlham Alın” sekmesi, kendinizi ekstra zaman ile bulursanız dolaşmak için harika bir yerdir.

Awwwards

Web tasarımının trend belirleyici, yenilikçi örneklerini arıyorsanız, Awwwards’tan başka bir şey aramayın. Siteleri, dünyanın dört bir yanındaki ajanslardan ve geliştiricilerden web tasarımında en iyisini tanıdı ve navigasyon, geçişler, renk veya endüstri gibi farklı alanlarda ilham aramak için siteleri kolayca sıralayabilirsiniz.

Tasarım Taksi

Tasarım dünyasındaki olaylara daha genel bir bakış için Design Taxi, endüstri sektörlerinde birçok bilgi almak için harika bir yerdir. Makaleler tasarım, sanat, fotoğrafçılık, reklamcılık, mimarlık, stil, kültür, teknoloji ve sosyal medya ile ilgili konuları kapsar.

Bir Liste Ayrı

En iyi uygulamalara ve web standartlarına özel bir vurgu yaparak web tasarımına ve gelişimine odaklanan A List Apart, tasarımcıların, geliştiricilerin, mimarların, stratejistlerin, yazarların ve proje yöneticilerinin topluluk gönderimlerini küratörlüğünü ve yayınlamasını sağlıyor.

Tasarım Bombaları

Tasarım Bombaları hakkında harika tasarım bilgileri ve ilham bulacaksınız, ancak bu tasarımları hayata geçirme konusunda ek ipuçları için Kodlama, WP Eklentileri ve WP Temaları kategorilerine göz atma fırsatı da elde edeceksiniz. Bültenleri, harika makalelerden oluşan “bombaları” ayda iki kez gelen kutunuza bırakıyor!

Reddit web_design

Sizin yerinizde olan tasarımcılardan hızlı geri bildirim almak için Reddit’e gidin. Soru sorun ve diğer uzmanlardan gerçek zamanlı tavsiye alın veya başkalarının istedikleri sonuçları elde etmek için hangi araçları ve hileleri kullandığını görmek için son gönderilere göz atın.

Web tasarım defteri

“Tasarımcılar tarafından, tasarımcılar için” yazılan bir yayın olan Web Design Ledger, günlük içeriklerinin yüksek kalitesi nedeniyle büyük bir takipçi kitlesi oluşturmuştır. Resmi bir bültenleri yok (söyleyebileceğim kadarıyla) ancak içeriklerini sosyal medyaya itmede harikalar, bu yüzden onlara en sevdiğiniz platformda bir takip verin.

UX Gezegeni

2022, kullanıcıları göz önünde bulundurarak siteleri nasıl inşa ettiğinize daha yakından bakmaya karar verdiğiniz yılsa, UX Planet’e göz atmak isteyeceksiniz. Makalelerin tümü UX odaklıdır ve üç ana kategoriye göre sıralanır: yeni başlayanlar için makaleler, kullanıcı deneyimi makaleleri ve kullanıcı araştırması ve testi hakkında makaleler.

Benekli çocuk

Speckyboy, araçlar ve öğreticiler arıyorsanız en iyi sitelerden biridir. Serbest ve ajansa özgü makalelerle yüksek kaliteli ücretsiz veya düşük maliyetli temalar, fırça paketleri, kod parçacıkları, eklentiler ve daha fazlası hakkında tonlarca içerik paylaşırlar.

Web Tasarımcısı Deposu

Web Designer Depot’un site oluşturucular için en popüler çevrimiçi yayınlardan biri olmasının bir nedeni vardır. SEO ve kullanılabilirlik makalelerinden profesyonel topluluk anketlerine ve tasarımcılar için komik çizgi romanlara kadar her şeyi düzenli olarak yayınlarlar.

WP Motor’un Haftalık Özeti

WordPress kullanan bir tasarımcı, geliştirici veya pazarlamacıysanız, WP Engine’in haftalık özeti, dünyanın en sevdiği CMS’de nabzınızı tutmanın harika bir yoludur. İlgili WordPress kaynakları, ipuçları, haberler ve daha fazlası ile, her haftanın bilgilendirici özeti ile geniş WordPress dünyasına bağlı kalacaksınız.

İhtiyacınız olan haberleri alın

İlham almak için bu blogları ve bültenleri kullanarak gelen kutunuzu küratörlüğünü yapmaya başlayın! Web tasarımı ve geliştirme hakkında yazılan TÜM içeriği tüketmek için asla yeterli zaman olmayacak olsa da, bu siteler becerilerinizi geliştirmeye ve işinizi büyütmeye devam etmek için ihtiyacınız olan en üst düzey haberleri, öğreticileri, ürün incelemelerini ve ilhamı bulmanıza yardımcı olacaktır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan