E-Ticaret sitenizi oluşturmak için en iyi ücretsiz WordPress eklentileri

E-Ticaret sitenizi oluşturmak için en iyi ücretsiz WordPress eklentileri

WordPress ile çevrimiçi bir mağaza kurmayı mı düşünüyorsunuz? Ya da belki zaten bir e-ticaret dükkanınız vardır ve başka neler olduğunu merak ediyorsunuzdur?

Her yıl, WordPress bir e-ticaret platformu olarak daha da güçlenir. Ve bugün, basit PayPal düğmelerinden sofistike tam özellikli e-Ticaret sistemlerine kadar, WordPress ciddi bir çevrimiçi mağaza çözümüdür.

Bu makalede listelenen eklentiler WordPress eklenti deposunda ücretsiz olsa da, işlevlerini artırmak için ücretsiz ve ücretli uzantılar da sunarlar.

Bugün, WordPress kullanıcıları için mevcut en iyi ücretsiz e-ticaret eklentilerine bakacağız. Bu eklentiler, çeşitli e-ticaret ihtiyaçlarına uygun bir dizi özellik sunar.

Bu yazıda şunları yapacağım:

En basit WordPress e-Ticaret teklifleri ile başlayacağım ve daha sağlam çözümlere ineceğim.

Tam bir e-ticaret çözümüne ihtiyaç duymadan hızlı bir şekilde basit bir e-ticaret mağazası kurmak istiyorsanız, WordPress Simple PayPal Alışveriş Sepeti mükemmel bir seçenektir.

Bu eklenti, mağazanızı çalışır hale getirmek için çok fazla zaman ve kaynak yatırmak zorunda kalmadan fiziksel ve dijital ürün veya hizmetleri kolayca satmanızı sağlar.

WordPress Simple PayPal Alışveriş Sepeti, herhangi bir medya dosyasını (müzik ve ses dosyaları, PDF’ler, resimler / fotoğraflar, videolar ve daha fazlası) yüklemenize ve satmanıza veya tişörtler, şapkalar, takılar, hediye öğeleri veya istediğiniz gibi somut ürünler satmanıza olanak tanır.

Ürün gönderilerinize ve sayfalarınıza özelleştirilebilir bir “Sepete Ekle” düğmesi ekler. Alışveriş sepetinizi herhangi bir gönderiye veya sayfaya veya kenar çubuğuna da ekleyebilirsiniz.

Eklenti, ücretsiz kargo özellikleri de dahil olmak üzere temel kargo maliyeti seçenekleriyle birlikte gelir.

Diğer WordPress Simple PayPal Alışveriş Sepeti özellikleri:

 • Duyarlı tasarım
 • Kuponlar ve indirimler
 • Sipariş menüsünden alınan tüm siparişleri görme
 • Satın alma sonrası e-postalar ve satış bildirimleri
 • Özel ödeme stilleri
 • Birden çok para birimi
 • Özel iade URL’si ile ödemeden sonra müşterileri yeniden yönlendirme
 • PayPal sanal alanda teste izin verir
 • Çok iyi destek (video eğitimleri, belgeler ve güncellemeler)

Amacınız dijital ürünler satmaksa, Kolay Dijital İndirmeler doğrudan WordPress web sitenizden işinizi yapmanıza yardımcı olabilir. Dijital ürünler satmanıza yardımcı olan birçok üçüncü taraf platformu vardır, ancak bu eklenti kendiniz halletmenizi sağlar.

best-wordpress-e-ticaret-eklentiler-easy-digital-downloads

Easy Digital Downloads, tam bir e-ticaret çözümü olmaya çalışmak yerine dijital ürünler satmaya odaklanıyor. Yani dijital fotoğrafçılık, yazılım, e-kitaplar, tasarım, müzik, belgeler veya başka bir dijital ürün satmaya çalışıyorsanız, bu ilk önce bakmanız gereken e-Ticaret WordPress eklentisi.

Kurulum ve kurulum kolaydır ve eklenti herhangi bir temayla çalışır. Sezgisel bir arayüz ve mağazanızı yapılandırmak ve özelleştirmek için büyük bir esneklik ile birlikte gelir.

Eklenti WordPress sayfaları olarak ürünler oluşturduğundan, ürün oluşturma basittir. Kısa kodların kullanımıyla, ürünler herhangi bir sayfaya veya gönderiye eklenebilir.

Ayrıca indirimler, çok sayıda ödeme ağ geçidi, eşzamanlı dijital indirme ve paketlenmiş ürünler satma yeteneği sunar.

Kolay Dijital İndirmeler alışveriş sepeti herhangi bir sayfaya, gönderiye veya widget alanına eklenebilir.

Müşterilerinizin satın aldığı herhangi bir yazılımın uygun şekilde lisanslanabilmesine ve etkinleştirilmesine izin veren indirilen dijital ürünlerle lisans anahtarları sağlaması hoşuma b sürün.

Diğer Kolay Dijital İndirme özellikleri:

 • Başka bir mağazadan ürün alma
 • Kullanıcılar satın alma geçmişlerini hesap sayfasından görüntüleyebilir
 • Bir ortaklık sistemi kurun ve satış ortağı pazarlamacılarınıza komisyonlar verme
 • Ürün başına değişken fiyatlar belirleme
 • Konuk kullanıcı ödeme özelliği (kayıtlı kullanıcıların yanı sıra)
 • Daha yüksek dönüşümler için bir sayfa ödeme
 • Kazançların, indirmelerin, müşteri ve vergi verilerinin ve daha fazlasının yerleşik raporlaması
 • Ücretsiz eklenti temel destek forumu, videolar ve belgelerle birlikte gelir
 • Ek işlevsellik için ücretli uzantılar (ör. fiziksel ürünler satmak, üyelik/abonelik sitesi, önerilen ürünler)

e-Ticaret Ürün Kataloğu, tipik kullanıma hazır e-ticaret eklentiniz değildir. Temel amacı, sitenizin ürün ve hizmetlerinin çevrimiçi kataloğunu görüntülemenize yardımcı olmaktır.

best-wordpress-e-ticaret-eklentiler-e-ticaret-ürün-katalog-implecode-

Bununla birlikte, e-Ticaret Ürün Kataloğu, tam özellikli bir alışveriş sepeti, birden fazla resim ürün galerisi ve kaydırıcı, tamamen özelleştirilebilir sipariş formları, ürün teklifleri, ödeme ağ geçitleri ve daha fazlası dahil olmak üzere ek özellikler ve işlevler için uzantılar sunar. Ve herhangi bir temayla çalışan mobil duyarlı bir WordPress eklentisi ve son derece özelleştirilebilir bir çözümdür.

e-Ticaret Ürün Kataloğu, özel CSS kullanma seçeneğinin yanı sıra ürün sayfalarınızın daha kolay oluşturulması için şablonlar da sağlar.

Eklenti, özel gönderi türlerine göre ürün bilgileri oluşturur ve kataloğunuza ihtiyacınız olduğu kadar ürün eklemenize olanak tanır. Kataloğunuzdaki ürünlerinizi kategoriye göre bölebilir ve kısa kodlarla web sitenize ekleyebilirsiniz.

Sezgisel bir bırakma ve sürükleme arayüzü sayesinde, her ürün için özellikleri ve gönderim seçeneklerini de ayarlayabilirsiniz.

Diğer e-Ticaret Ürün Kataloğu özellikleri:

 • SEO için optimize edilmiş ürün sayfaları
 • Ürün görselleri için lightbox
 • 25 para birimini destekler
 • Ürün kategorisi ve ürün arama widget’ları
 • CSV ile sınırsız ürün ithal etme yeteneği
 • Destek forumu ve belgeleri

Ecwid’deki insanlar, kullanıcıları için tamamen işlevsel bir e-ticaret mağazası sağlayan çevrimiçi bir yazılım hizmeti sunar. Bu hizmet için WordPress eklentisi, Ecwid E-ticaret Alışveriş Sepeti, Ecwid ile entegredir ve WordPress kullanıcılarının etkileyici gücünden ve özelliklerinden tam olarak yararlanmalarını sağlar.

best-wordpress-e-ticaret-eklentiler-ecwid-e-ticaret-alışveriş-sepeti

Tek yapmanız gereken Ecwid ile ücretsiz bir hesap oluşturmak ve Ecwid hesabınızı WordPress sitenizle entegre etme yeteneğine sahip olacaksınız. Buradan, Ecwid’in kontrol panelinde (ürün yönetimi, kargo, ödeme, vergiler vb.) özellik kümesini ve işlevselliği yapılandırabilir ve WordPress eklentisi aracılığıyla mağazanızın görünümünü ve hissini ayarlayabilirsiniz.

Özellikle Ecwid E-ticaret Alışveriş Sepeti’ni, e-Ticaret verilerini her platform arasında otomatik olarak senkronize ederken, aynı mağazayı birden fazla platformda (örneğin, WordPress, Facebook, eBay, Google Shopping) sadece bir kod parçasıyla yansıtma yeteneği için seviyorum. Başka bir deyişle, çevrimiçi mağazanızı istediğiniz kadar farklı yere koyabilir ve tek bir konumdan yönetebilirsiniz.

Ecwid E-ticaret Alışveriş Sepeti, mağazanızı yönetmek ve ödemeleri kabul etmek için mobil duyarlı tasarım ve iOS ve Android için ücretsiz mobil uygulamalarla birlikte gelir.

Ecwid’in ücretsiz planı, çevrimiçi mağazanız için 10 adede kadar ürüne izin verir, bu nedenle teklifleriniz oldukça sınırlıysa, ücretsiz planları faturaya uyacaktır. Öte yandan, daha fazlasına ihtiyacınız varsa, kesinlikle diğer planlarını araştırmaya değer. Tüm planları (ücretsiz plan dahil) sınırsız depolama alanı, otomatik yedeklemeler ve her mağaza için otomatik güncellemeler içerir.

Kısacası, Ecwid, WordPress kullanıcılarına etkileyici özellikler ve hem dijital hem de fiziksel ürünler satmak için kullanımı kolay bir çözüm sunar ve bunu birden fazla sitede yapma yeteneğine sahiptir.

Diğer Ecwid E-ticaret Alışveriş Sepeti özellikleri:

 • Son derece güvenli (PCI DSS Seviye 1 sertifikalı) ve kullanımı kolay
 • Entegre gelişmiş ödeme ve kargo seçenekleri
 • Güvenli HTTPS ödemesi
 • Mağaza widget’ları (alışveriş sepeti, ürün arama, ürün kategorileri listesi)
 • Sipariş ve stok yönetimi
 • Ücretsiz e-posta desteği ve topluluk forumları
 • Tam özellikli demo

Harika bir müşteri adayı oluşturma entegrasyonu mu arıyorsunuz? Hubspot’un WordPress eklentiini deneyin! Analizler, müşteri adayları, iletişim bilgileri ve daha fazlası için harika bir çözümdür!

WooCommerce bugün mevcut olan en popüler WordPress e-Ticaret eklentisi. WooThemes tarafından oluşturulan, aynı zamanda şimdiye kadarki en zengin özellikli ve genişletilebilir WordPress e-Ticaret eklentisi.

best-wordpress-e-ticaret-plugins-woocommerce

Kurulumu ve kurulumu kolay olan WooCommerce, bir veya iki dakika içinde çalışmaya devam etmenizi sağlamak için bir ekleme sihirbazı sunar.

WooCommerce, çevrimiçi mağaza sahipleri için ihtiyaç gamını kapsar. En temel kurulumdan en ayrıntılı e-ticaret mağazasına kadar, benzersiz ihtiyaçlarınıza göre ölçeklendirme yeteneğine sahiptir. Kullanıma hazır, en temel e-ticaret mağazalarının ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli özelliklerle birlikte gelir.

Herhangi bir WordPress e-Ticaret eklentisinin en büyük kullanıcı tabanına sahiptir ve çok sayıda üçüncü taraf geliştirici tarafından desteklenir. Şu anda, WooCommerce kullanıcıları yüzlerce free ve premium eklentiler ve temalar — WooCommerce için özel olarak geliştirilen ürünler. E-Ticaret işlevselliğini ve özelliklerini genişletme özelliği, WordPress pazarında benzersizdir.

WooCommerce, kullanıcılarının hem dijital hem de fiziksel ürün ve hizmetleri satmasına izin verir ve herhangi bir temayla çalışır (WooCommerce için oluşturulan temalar en iyi şekilde çalışsa da). Temel kurulumunda, büyük kredi kartları, PayPal, banka havaleleri ve teslimatta nakit kabul eder. Uzantılarla 140’ın üzerinde ödeme ağ geçidini destekleyebilir.

Özel gönderi türleri oluşturularak WooCommerce mağazanıza yeni ürünler eklenir. Eklenti aşağıdaki ürün türlerini destekler: basit, değişken, sanal, indirilebilir, gruplandırılabilir ve satış ortağı ürünler.

WooCommerce ayrıca gerçek zamanlı kargo hesaplamaları ve damla nakliye yetenekleri de dahil olmak üzere kapsamlı kargo seçenekleriyle birlikte gelir. Ayrıca envanter yönetimi, müşteri hesapları ve çeşitli vergi yapılandırmaları sunar.

WooCommerce için özel olarak tasarlanmış barındırma çözümleri arıyorsanız, WP Engine’in e-Ticaret planları Woo için optimize edilmiştir ve arama işlevselliği, hız ve performansın yanı sıra çevrimiçi mağazanızın genel görünümü ve hissi için mükemmel yükseltmeler sağlar.

Diğer WooCommerce özellikleri:

 • Bir sayfa kullanıma alma
 • Toplu indirimler
 • Fiyatlandırma katmanları oluşturma yeteneği (ör. satın alma miktarı, üyelikler)
 • Kategorilere, etiketlere ve bağlantılı ürünlere göre ilgili ürünleri gösterme
 • Ürün ayrıntılarının toplu olarak düzenlenmesi
 • Ürün görüntüleme için birçok yerleşik widget (ör. en çok satanlar, satışta, öne çıkan ürünler)
 • Gelişmiş ödeme ve kargo seçenekleri
 • Stok yönetimi
 • Mükemmel satış raporlama özellikleri
 • Çok iyi belgeler (kullanıcı kılavuzları, kodeks, eklenti forumu, yardım masası)

WordPress için en iyi ücretsiz e-ticaret eklentileri için önerilerim için bu kadar. En sevdiğiniz WordPress e-Ticaret eklentisi listede mi? Veya bizimle paylaşmak istediğiniz başka bir e-ticaret eklentiniz mi var? Yorumlarda bize bildirin!

Yorum Yap
0 Yorum yapan