Pinterest ile WordPress Web Sitenizi Doğrulama

Pinterest ile WordPress Web Sitenizi Doğrulama

Pinterest, kullanıcıların resim, video ve diğer görsel içerikleri paylaşmasına izin sağlayan en güçlü sosyal medya platformlarından biridir. Pazarlama açısından bakıldığında, platform daha fazla trafik çekmenize, etkileşiminizi artırmanıza ve dönüşümlerinizi artırmanıza yardımcı olabilir, ancak yalnızca bir profil oluşturmak ve görselleri paylaşmak istediğiniz sonuçları oluşturmaz.

Pinterest pazarlama çabalarınızdan en iyi şekilde çıkmak için Pinterest hesabınızı WordPress web sitenize bağlamalısınız. Bu şekilde, sayfa görüntülemelerinizi ve dönüşümlerinizi artırmak için Pinterest trafiğinizi web sitenize yönlendirebilirsiniz.

WordPress sitenizi Pinterest ile doğrulamak, pazarlama çabalarınız hakkında fikir edinmenize de yardımcı olur. Pinterest analizi aracılığıyla ziyaretçileriniz hakkında daha fazla bilgi edinmenizi sağlar ve Pinterest reklam programlarına katılarak hesabınızdan para kazanmanıza yardımcı olur.

Ancak tüm bunların olması için öncelikle WordPress web sitenizi Pinterest ile doğrulamanız gerekecektir. Aşağıda, Pinterest pazarlama stratejinize başlayabilmeniz için adım adım talimatlar verilecektir!

Adım 1: Pinterest Hesabınızı İşletme Hesabına Yükseltin

Pinterest hesabınızı yükseltmek için öncelikle profilinize giriş yapmanız ve ekranınızın sağ üst köşesindeki açılır oka tıklamanız gerekir. Burada birkaç seçenek göreceksiniz. Üzerine tıklayın. ‘İş araçlarının kilidini aç’ seçenek.

Pinterest’in işletme hesabı, pazarlama çabalarınızı geliştirmek için birkaç şaşırtıcı seçenek sunar. Tüm bu seçenekleri aşağıda gösterildiği gibi ekranınızda göreceksiniz.

Şimdi tıklayın ‘İşletmeye geçin’ sekme. Pinterest daha sonra bilgilerinizi girerek bir profil oluşturmanızı isteyecektir. Devam et ve onları doldur. İşiniz bittiğinde, ‘Sonraki’ düğmesini tıklatın.

Bir sonraki adımda Pinterest işletmenizi açıklamanıza ihtiyaç duyacaktır. Burada ne yaptığınızı en iyi açıklayan sektörü seçebilirsiniz. Sağlanan açılır menüden en iyi seçeneği belirleyin. Bu yapıldıktan sonra hedeflerinizi seçin. Pinterest’in size yardımcı olmasını istediğiniz şeye göre en fazla 3 farklı hedef seçebilirsiniz. ‘ye tıklayın.Sonraki’ düğmesini tıklatın.

Bir sonraki adımda, verilen seçeneklerden işletmenizi en iyi tanımlayan bir tane seçeceksiniz. Ayrıca Pinterest hesabınızda reklam yayınlamak isteyip istediğinizi de sorar. ‘yi seçin.evet‘ veya ‘Hayır‘ gereksiniminize bağlı olarak öğesini tıklatın.Sıradaki.’

Pinterest daha sonra işletme hesabınıza nasıl başlamanız olduğunu gösterecektir. Nasıl yapacağınızı zaten biliyorsanız, ekranınızın sağ üst tarafındaki çapraz düğmeye tıklayın ve devam edin.

Adım 2: Pinterest İşletme Sayfanızı Talep Edin

Bu adımda Pinterest işletme sayfanızı talep edeceksiniz. Bunu yapmak için Pinterest hub sayfanıza gidin. Burada bir seçenek göreceksiniz. ‘Alanınızı talep edin.’ Bunun altında, bir ‘Alan adı talep etme’ düğme. Üzerine tıklayın. Bu sizi talep ayarları sayfasına götürecektir.

Bir açılır pencere görünecektir. Burada, WordPress web sitenizi talep etmek için kullanabileceğiniz üç farklı seçenek göreceksiniz.

Şimdi, HTML etiketini kopyalayın ve WordPress web sitenizin başlık bölümüne yapıştırın. Diğer seçenekleri de tercih edebilirsiniz, ancak HTML etiketlerini kullanmak genellikle en kolay seçenektir.

Adım 3: WordPress Web Sitenizin Başlığına HTML Etiketi Ekleme

HTML etiketini web sitenizin başlığına eklemek için, önce Hepsi Bir Bütünde SEO (AIOSEO) WordPress web sitenizde eklenti. En iyi SEO eklentilerinden biridir ve bir uzman tutmadan web sitenizi arama motorları için optimize etmenizi sağlar.

Eklentiyi sitenize ekledikten sonra, Hepsi Bir Kerede SEO » Genel Ayarlar ve sonra ‘Web Yöneticisi Araçları‘ sekmesini tıklatın. Ekranınızda aşağıdaki sayfayı görürsünüz.

Şimdi tıklayınız ‘Pinterest Site Doğrulaması’ seçenek. Bu, daha önce kopyaladiğiniz HTML kodunu yapıştırabileceğiniz yeni bir alan gösterir.

Ekranınızı aşağı kaydırın ve Değişiklikleri kaydetmeve işin bitti! Pinterest’in hesabınızı doğrulaması 24 saate kadar sürebilir. Tamamlandığında, Pinterest’i kullanarak pazarlama çabalarınızdan en iyi şekilde kurtulmaya hazırsınız!

Yorum Yap
0 Yorum yapan