2022’de Chrome’da Bir Sekme Nasıl Sessize Alinecek?

2022’de Chrome’da Bir Sekme Nasıl Sessize Alinecek?

Google Chrome, Google’ın ünlü bir tarayıcısıdır. Aynı şekilde en popüler ve en çok kullanılan tarayıcılardan biridir. Chrome’daki bir sekmeyi de sessize alabilirsiniz. Chrome’u kullanırken bir sekmede hiç reklam duydunuz mu? O anda bir sekmeyi sessize almak isteyebilirsiniz. Google Chrome’da bunu kolayca yapabilirsiniz. Makalenin tamamını okuyun ve nasıl yapılacağını bileceksiniz.

Peki, neden bir sekmenin chrome’da ses yapmasını durduruyorsunuz? Chrome’daki bir sekmenin sessize alınması sizi reklam dinlemekten kurtarır. Youtube’a göz atarken, bir sekmeyi sessize almak ve diğer sekmeyi dinlemek isteyebilirsiniz. Sesi dinlemeden de video oynatmaya devam etmek isteyebilirsiniz. Bu nedenle, bir sekmeyi nasıl sessize almak istediğinizi öğrenmek size çok yardımcı olabilir.

Chrome’da Bir Sekme Nasıl Sessize Alnilir?

Google chrome’da bir sekmeyi kolayca sessize alabilirsiniz. Bununla birlikte, Google bunu yapmak için doğrudan bir yöntem sağlamaz. Bunu bir uzantı kullanarak veya kullanmadan da yapabilirsiniz. Yöntem akıllı telefonlar için çalışmıyor. Sekmeyi sessize almak için iki yöntem vardır. Bunlar:

  1. Uzantı Kullanmadan
  2. Uzantı Kullanarak

1. Uzantı Kullanmadan

Uzantıyı kullanmadan bir sekmeyi sessize almak çok kolaydır. Ancak, bu yöntem belirli bir sekmeyi değil, tüm siteyi sessize alır. Bilgisayarınızda çalışıyorsanız bir sekmeyi sessize almak en kolay yöntemdir. Bu yöntem henüz akıllı telefonlarda mevcut değil. Uzantı kullanmadan sekmeyi sessize almak için şu adımları izlemesi yeterlidir:

1. Sessize almak istediğiniz sekmeye sağ tıklayın.

2. Dokunun ‘Siteyi sessize alma’.

Bu, bir sekmeyi sessize almanın en kolay yoludur. Ancak, bu şekilde, sekme yerine tüm site sessize alınır. Bunun için de bir uzantıya ihtiyacınız yoktur. Google Chrome, şimdiye kadar sekmeyi sessize almak için doğrudan bir yöntem sağlamaz. İstersenz, belirli bir sekmeyi sessize almak için uzantılar da vardır.

2. Uzantı Kullanarak

Uzantıyı kullanarak Google chrome’da bir sekmeyi sessize almak çok kolaydır. Tab Muter ve Websocket Tab Muter gibi uzantılar da vardır. Belirli bir sekmenin sessizini almak için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızda çalışıyorsanız belirli bir sekmeyi kolayca sessize alabilirsiniz. Bu yöntem henüz akıllı telefonlarda mevcut değil. Google chrome’da bir uzantı kullanarak sekmeyi sessize almak için şu adımları izlemesi yeterlidir:

1. Chrome Store’ı açın.

2. Sekme Muter’i yükleyin.

Chrome'da bir sekme nasıl sessize edilir?

3. Tıklayın ‘Sessiz sekmesi’ uzantısında.

Chrome'da bir sekme nasıl sessize edilir?

Bu, belirli bir sekmeyi sessize almanın en kolay yoludur. Belirli bir sekmeyi istediğiniz gibi sessize alabilirsiniz. Sitenin tamamını değil, sekmeyi sessize alabilirsiniz gibi bu yöntem varsayılan yöntemden daha iyidir. Bu, şu anda Google Chrome’da bir sekmeyi sessize almak için bulabileceğiniz en iyi uzantıdır.

Akıllı Telefonlardan Chrome’daki Bir Sekmeyi Sessize Alabilir miyim?

Hayır, akıllı telefonlardan chrome’daki bir sekmeyi sessize alamazsınız. Ancak, tüm web sitesini sessize alabilirsiniz. Akıllı telefonlarda şimdiye kadar chrome’da bir sekmeyi sessize alma özelliği yoktur. Tüm web sitesini akıllı telefonunuzdan sessize almak çok kolaydır. Yöntem hem androidler hem de iPhone’lar için aynıdır.

Her şeyden önce android’de chrome’daki üç noktaya tıklayın. Ardından Ayarlar’a dokunun ve Site Ayarları’nı bulana kadar aşağı kaydırın. Ses’i bulmak için aşağı kaydırın. Ses’i kapatın. Chrome’daki bir siteyi akıllı telefonunuzdan sessize almanın tek yolu budur. Google, şu an itibariyle akıllı telefonlarda Chrome’da bir sekmeyi sessize almak için doğrudan bir seçenek vermiyor.

Son

Bu nedenle, bir sekmenin kromda ses yapmasını kolayca durdurabilirsiniz. Yöntem şu an itibariyle bilgisayarlar için geçerlidir. Ancak akıllı telefonlarda chrome’dan tüm siteyi sessize alabilirsiniz. Sadece yukarıda verilen adımları izleyin ve hepiniz gitmeye hazırsınız. Makaleyi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Chrome’da bir sekmenin nasıl sessizeılacağına dair cevabınızı aldığınızı umuyoruz. Lütfen bu makaleyi arkadaşlarınızla paylaşın ve büyümemize yardımcı olun. Herhangi bir sorunuz veya yorumunuz varsa, bunları yorum kutusuna bırakın.

Yorum Yap
0 Yorum yapan