2022’de Facebook Hesabı Şifresiz Nasıl Silinir?

2022’de Facebook Hesabı Şifresiz Nasıl Silinir?

Facebook, Meta’nın popüler bir sosyal medya platformudur. En çok kullanılan sosyal medya platformlarından biridir. Birisi hesabınızı hacklerse ve şifreyi değiştirdikten sonra gereksiz şeyler yayınlarsa ne olur? Facebook hesabını şifresiz silmek isteyebilirsiniz. Hesabı nasıl sileceğinizi bilmiyorsanız endişelenmeyin. Makalenin tamamını okuyun ve bunu nasıl yapacağınızı bileceksiniz.

Facebook hesabınızı neden silmek istiyorsunuz? Birisi hesabınızı hacklediyse ve çeşitli gereksiz şeyler veya benzer bir şey paylaştıysa. Böyle bir durumda, eski hesabınızı silmek isteyebilirsiniz. Bilgisayar korsanı şifrenizi değiştirebilir ve hesaba erişiminiz olmayabilir. Başka bir durumda, eski şifrenizi unutabilirseniz. Bu gibi durumlarda bile hesabı silebilirsiniz.

Facebook Hesabı Şifresiz Nasıl Silinir?

Facebook, Facebook hesabını şifresiz silmek için doğrudan bir yöntem vermez. Ancak, aynı şeyi yapmak için birkaç dolaylı yöntem vardır. Facebook hesabını şifresiz silmek için şu yöntemleri takip edebilirsiniz:

  1. Facebook Şifresini Kurtarmaya Çalışın
  2. Facebook’un Güvenilir Arkadaş Özelliğini Kullanma
  3. Eski Hesabı Sahte Bildir

Facebook Şifresini Kurtarmaya Çalışın

Bu, Facebook hesabını şifresiz silmenin en iyi seçeneği ve en kolay yoludur. Facebook ayrıca en kolay yöntemle aynı şekilde sizi önerir. Hesabınızı Facebook Identify’den de bulabilirsiniz. Facebook şifresini kurtarmak için şu adımları izleyin:

1. Facebook’ı açın ve ‘Unutulan Şifre’.

2. Telefon numarasını veya e-posta adresini kullanarak hesabınızı bulun.

Facebook Hesabı Şifresiz Nasıl Silinir?

3. Aldığınız OTP’ye telefon veya e-posta ile girin.

4. Hesabınızı silmek için yeni bir şifre girin ve giriş yapın.

Facebook’un Güvenilir Arkadaşlar Özelliğini Kullanma

Facebook hesabını şifresiz silmek için ikinci seçenek, güvenilir arkadaşın özelliğini kullanmaktır. Ancak, hesaba erişemeden önce bunu ayarlamanız gerekir. Bu özelliği etkinleştirdiyseniz arkadaşlarınız hesabı kurtarmanıza kolayca yardımcı olabilir. Güvenilir arkadaşınızın özelliğini etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

1. ‘Ayarlar’ ve üzerine dokunun ‘Şifre ve Güvenlik’ altında ‘Hesap’.

Facebook Hesabı Şifresiz Nasıl Silinir?

2. Bulana kadar aşağı kaydırın ‘Ekstra güvenlik ayarlama’.

3. Dokunun ‘Kilitliyseniz iletişim kurmak için 3 ila 5 arkadaş seçin’.

Facebook Hesabı Şifresiz Nasıl Silinir?

4. Tıklayın ‘Güvenilir Kişiler Seç’.

5. Arkadaşınızın adını girin ve ‘Bitti’.

Eski Hesabı Sahte Olarak Bildir

Facebook hesabını şifresiz silmek için son seçenek hesabı bildirmektir. Bunun için yeni bir hesap oluşturmanız gerekir. Eski bir hesabınız varsa, eski hesabı bildirebilirsiniz. Bu şekilde hesabı da silebilirsiniz. Eski hesabı sahte olarak bildirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

1. Eski profili açın ve üç noktaya dokunun.

2. Dokunun ‘Destek veya rapor profili bulun’.

3. Seçin ‘Biri gibi davranmak’ ve sonra ‘Ben’.

Facebook Hesabı Şifresiz Nasıl Silinir?

4. Tıklayın ‘Gönder’.

Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Hesabınızı bir şekilde kurtarmayı başardığınızı varsayalım. Peki, bundan sonra hesabı nasıl silersiniz? Facebook size hesabı silmeniz için doğrudan seçenek sunar. Hesabınızı silmek veya devre dışı bırakmak kolaydır. Yöntem androidler, iPhone’lar ve PC’ler için geçerlidir.

Her şeyden önce, Ayarlarınıza ve ardından Facebook Bilgilerinize gidin. Ardından Devre dışı bırakma ve silmeyi bulana kadar aşağı kaydırın ve üzerine dokunun. Hesabınızı silmek veya devre dışı bırakmak için seçeneklerden birini belirleyin ve devam’a dokunun. Parolayı girin ve işiniz bitsin. Ancak, hesabı sildiğinizde, silme isteğini 30 günden önce iptal edebilirsiniz. 30 gün sonra, hesabın tüm etkinlikleri silinir.

Son

Böylece bir Facebook hesabını şifresiz kolayca silebilirsiniz. Bunu iPhone, Android ve PC’ler gibi farklı platformlardan yapabilirsiniz. Sadece yukarıda verilen adımları izleyin ve hepiniz gitmeye hazırsınız. Makaleyi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Facebook hesabını şifresiz olarak nasıl sileceğinize dair cevabınızı aldığınızı umuyoruz. Lütfen bu makaleyi arkadaşlarınızla paylaşın ve büyümemize yardımcı olun. Herhangi bir sorunuz veya yorumunuz varsa, bunları yorum kutusuna bırakın.

Yorum Yap
0 Yorum yapan