2022’de iPhone’daki Facebook Önbelleği Nasıl Temizlenir?

2022’de iPhone’daki Facebook Önbelleği Nasıl Temizlenir?

Facebook, kurulduğu 2004 yılından bu yana, özellikleri arasında haber kaynağı, sohbet, telefon ve görüntülü konuşmalar, beğenme, takip etme ve abone olma yeteneğinin yanı sıra bir pazar yeri olduğu için günümüz zamanının en popüler uygulamalarından biri haline geldi. Kullanıcı arabirimi ve ürün değişikliklerinin yanı sıra, Facebook düzenli olarak yeni özellikler yayınladı. Ancak, cihaz performansı endişelerinin çözümüne yardımcı olduğu için önbelleğini zaman zaman silmeyi hatırlamak önemlidir. Bu yazıda, iPhone’daki Facebook önbelleğini nasıl temizleyeceğinizi öğreteceğiz.

Önbellek verilerini silmek sorun gidermeye yardımcı olur, çevrimiçi sayfaların yüklenme süresini artırır ve bilgisayarınızın performansını artırır. Önbellekte depolanan veriler bazen güncel içeriğin yüklenmesini engelleyebilir. Güncelleştirilmiş sürüm, önbellek verilerini sildikten sonra alınabilir.

İPhone’da Facebook Önbelleği Nasıl Temizlenir?

Facebook uygulamanız iPhone’unuzda çok fazla yer kaplarsa veya zaman zaman garip davranıyorsa önbelleği silmenin zamanı geldi. İPhone’daki Facebook Önbelleğini iki şekilde temizleyebilirsiniz: biri doğrudan Facebook uygulamasıyla, diğeri ayarlar yardımıyla. Bu yazıda, her iki tür süreci de gösterdik.

1. Facebook uygulamasından

İPhone’daki Facebook önbelleğini temizlemenin ilk yöntemi bir Facebook uygulamasının yardımıyla. Facebook uygulamasının yardımıyla bunu yapmak için şu adımları izleyin:

1. Facebook uygulaması.

2. Hesabınıza giriş yapın.

3. üç satır sağ alt köşede.

4. Tıklayın “Ayarlar & Gizlilik” ve sonra “Ayarlar“.

İPhone'da Facebook Önbelleği Nasıl Temizlenir?

5. Baş İzinler ve üzerine tıklayın Tarayıcı.

İPhone'da Facebook Önbelleği Nasıl Temizlenir?

6. Dokunun “Gözatma Verilerini Temizle“.

İPhone'da Facebook Önbelleği Nasıl Temizlenir?

Ancak, verilerin geri kalanı Facebook uygulamanızın önbelleğinde kalır. Bu bilgilerin geri kalanından kurtulmak için Facebook uygulamasını kaldırmanız veya kaldırmanız ve App Store’dan yeniden yüklemeniz gerekir.

2. İPhone’un ayarlarından

Diğer şekilde, iPhone’daki Facebook önbelleğini temizlemenin yolu, iPhone’un ayarlarına yönelmek ve depolama alanını temizlemektir. Bunun nasıl yapacağına dair ayrıntılı bir prosedür aşağıda açıklanmıştır:

1. Git “Ayarlar“.

2. “General”.

İPhone'da Facebook Önbelleği Nasıl Temizlenir?

3. Tıklayın “iPhone depolama alanı”.

İPhone'da Facebook Önbelleği Nasıl Temizlenir?

4. Facebook’a tıklamak için aşağı kaydırın.

İPhone'da Facebook Önbelleği Nasıl Temizlenir?

5. Tıklayın “Boşaltma Uygulaması” ve sonra “Uygulamayı Yeniden Yükleme“.

İPhone'da Facebook Önbelleği Nasıl Temizlenir?

Facebook önbelleğimi temizlersem ne olur?

İPhone’unuzdaki Facebook önbelleği, tıkladığınız bağlantıları, ziyaret ettiğiniz sayfaları ve diğer Facebook etkinliklerinizin çoğunu izler. Temizlerseniz uygulamanın ve telefonunuzun daha hızlı çalışmasına yardımcı olabilir.

Yerel verileri temizlemek için telefonunuzun “Verileri Temizle” düğmesini kullandığınızda, tek yaptığınız bu. Cihazınızda depolanan hesabınıza bağlı her şey silinir, ancak birincil hesap bilgileriniz ve Facebook’un sunucularında tutulan diğer her şey erişilebilir kalır.

Facebook önbelleği nasıl oluşturulur?

Önbelleğe alma teknikleri bilgisayarlarda, cep telefonlarında, çevrimiçi tarayıcılarda ve uygulamalarda bulunabilir. Önbellek, yükleme sürelerinin daha hızlı geçmesine yardımcı olabilecek geçici dosyalar için benzersiz bir depolama alanıdır. Facebook uygulamasındaki bir web sayfasına ilk kez eriştikten sonra iPhone’unuzda bir önbellek oluşturulur.

Dosyaları, fotoğrafları ve diğer ilişkili verileri depolar. Sayfaya daha sonra döndüğünüzde, Facebook ilgili verileri önbellekten hızlı bir şekilde yükler. Bunu yapmak, verileri web sitesi sunucusundan yeniden yüklemekten daha hızlı olacaktır. Sonuç olarak, Facebook uygulamanızdaki önbellek, ziyaret ettiğiniz sayfaları, tıkladığınız bağlantıları ve program içinde yaptığınız diğer çeşitli eylemleri izler.

Son

İPhone’unuzdaki Facebook önbelleğini temizlemek kişisel hesap bilgilerinizi, resimlerinizi veya gönderilerinizi kaldırmaz.

Bu makalenin iPhone’daki Facebook önbelleğini temizlemeniz için yararlı olduğunu umuyoruz. Yorumlarınızı ve sorularınızı yorum kutusundan bize bildirin!

Ayrıca Oku:

Bir Facebook Gönderisinde Kendinizi Nasıl Etiketlersiniz?

En son teknoloji haberleri, ipuçları ve püf noktaları ve teknik incelemeler için bültenimize abone olun.

Yorum Yap
0 Yorum yapan