2022’de Linkedin’den Özgeçmiş Nasıl Silinir?

2022’de Linkedin’den Özgeçmiş Nasıl Silinir?

Linkedin, iş arayanlar ve çalışanlar için ünlü bir sosyal medya platformudur. Linkedin, özellikleri nedeniyle günümüzde çok popüler hale geliyor. Hiç yeni bir özgeçmiş yaptınız mı ve eskisini silmek ve yenisini yüklemek istediniz mi? Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız endişelenmeyin. Linkedin’den özgeçmiş silmek çok kolaydır. Nasıl yapılması gerekmesi için aşağıdaki makalenin tamamını okuyun.

Peki, Linkedin’den özgeçmiş neden silinsin? Yeni bir yerde çalışabilir ve aynı şeyi özgeçmişinize eklemek isteyebilirsiniz. Eski biçim özgeçmişiniz olabilir ve silmek isteyebilirsiniz. Eski modası geçmiş özgeçmişler artık sana bir iş vermiyor. Özgeçmişinizi düzenli olarak güncellediğinizden emin olmanız gerekir. Bu gibi durumlarda Linkedin’den özgeçmişi de silmek isteyebilirsiniz.

Linkedin’den Özgeçmiş Nasıl Silinir?

Linkedin’den eski bir özgeçmişi silmek çok kolaydır. Linkedin size özgeçmiş yüklemeniz için iki seçenek sunar. İş başvurusu yaparken özgeçmiş de ekleyebilirsiniz. Özgeçmiş eklemezseniz Linkedin, iş başvurusu yaparken varsayılan özgeçmişinizi kullanır. Linkedin’den özgeçmiş silmenin iki yolu vardır. Bunlar:

  1. Profilden Özgeçmiş Sil
  2. Ayarlardan Özgeçmiş Sil

Profilden Özgeçmiş Sil

Linkedin’den özgeçmiş silmenin bir yolu bir profildendir. Linkedin profilinize göre bir özgeçmiş oluşturur ve bu özgeçmişi burada bulabilirsiniz. Bu özgeçmişi yalnızca PC’ler aracılığıyla silebilirsiniz ve seçenek akıllı telefonlarda kullanılamaz. Özgeçmişi profilden silmek için aşağıdaki adımları izleyin:

1. Linkedin profilinizi açın ve ‘Daha Fazla’.

2. Seçin ‘Özgeçmiş oluşturma’.

3. Üç noktaya dokunun ve ardından ‘Sil’.

Linkedin'den özgeçmiş nasıl silinir

4. Bir kez daha dokunun ‘Sil’ silme işlemini onaylamak için.

Linkedin'den özgeçmiş nasıl silinir?

Ayarlardan Özgeçmiş Sil

Linkedin’den özgeçmiş silmek için bir sonraki yöntem ayarlardandır. Çoğu kişi, uygulama ayarlarında depolanan iş başvurularını gönderirken özgeçmişi yükler. Özgeçmişi akıllı telefonlardan ve pc’lerden silmek için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Özgeçmişinizi ayarlardan silmek de çok kolaydır. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izlemesi yeterlidir:

1. Tıklayın ‘İşler’.

2. Üç noktaya dokunun ve ardından ‘Uygulama ayarlarını yönet’.

3. Devam etmek ve seçmek için üç noktaya yan yana dokunun ‘Sil’.

Linkedin'den özgeçmiş nasıl silinir

Linkedin’de Özgeçmişimi Düzenleyebilir miyim?

Evet, Linkedin’de özgeçmişinizi de düzenleyebilirsiniz. Yalnızca bazı bilgileri düzenlemek istiyorsanız, Linkedin’den özgeçmiş silmek yerine düzenlemeyi tercih edebilirsiniz. Linkedin ayrıca profilinize göre bir özgeçmiş oluşturma seçeneği sunar. Özgeçmişi düzenlemek için Profilinizi açın ve Daha Fazla’ya dokunun. Ardından, Özgeçmişi oluşturmadıysanız veya karşıya yüklemediyseniz Profilden Oluştur’u seçin. Özgeçmiş oluşturulduktan sonra, üç noktaya dokunun ve düzenle’ye dokunun.

Son

Böylece Linkedin’den özgeçmişi kolayca silebilirsiniz. Yukarıda belirtilen yöntemlerden ikisini kullanarak özgeçmişinizi silebilirsiniz: profilinizden veya ayarlardan silin. İlk yöntem yalnızca PC’ler için geçerliyken, ikinci yöntem akıllı telefonlar ve PC için de geçerlidir. Sadece yukarıda verilen adımları izleyin ve hepiniz gitmeye hazırsınız. Makaleyi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Linkedin’den özgeçmişi nasıl sileceğinize dair cevabınızı aldığınızı umuyoruz. Lütfen bu makaleyi arkadaşlarınızla paylaşın ve büyümemize yardımcı olun. Herhangi bir sorunuz veya yorumunuz varsa, bunları yorum kutusuna bırakın.

Yorum Yap
0 Yorum yapan