Facebook’ta Beğenilen Gönderiler Nasıl Yapılır?

Facebook’ta Beğenilen Gönderiler Nasıl Yapılır?

Facebook, dünya çapında en yaygın kullanılan uygulamalardan biridir. Her dakika, platformuna yüz binlerce gönderi yükleniyor. Sahip olduğunuz arkadaşlarınızın gönderileri veya beğendiğiniz sayfalarla görüntülenirsiniz. Şimdi, Facebook’ta ilginç bulduğunuz belirli bir gönderi gördüğünüzde, beğenirsiniz / tepki verirsiniz. Bu makalede, feed’inizi yeniledikten sonra Facebook’ta beğenilen gönderileri nasıl görebileceğinizi öğreneceksiniz.

Normal bir Facebook kullanıcısıysanız, günlük bir dizi gönderiyi beğendiğiniz şüphesizdir. Bu gönderiler belki bilgilendirici, politik, arkadaşlarınızın ya da başka bir şeyin. Bir şeyi onaylamak için veya bazı durumlarda, aksine, bu gönderiyi tekrar görmek istediğinizde durumlar ortaya çıkabilir.

Hangi sayfayı veya kişiyi yayınladığını bilmek isteyebilirsiniz. Daha önce beğenilen bu gönderilere Facebook’ta kolayca erişilebilir. Etkinlik Günlüğü düğmesine basarak bu makalede daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Facebook’ta Beğenilen Gönderiler Nasıl Yapılır?

Facebook, kullanıcılarının hesapları üzerinden yaptıkları tüm etkinlikleri görüntülemelerini sağlayan bir Etkinlik Günlüğü düğmesinden oluşur. Hangi sayfaları, gönderileri, resimleri beğendiğinizi, yorum yaptığınızı, yaptığınız aramaları ve daha fazlasını görmenizi sağlar. Facebook’ta beğenilen gönderileri şu ülkelerden görebilirsiniz:

1. Telefon Kullanma (Facebook uygulaması)

2. Masaüstü /Pc Kullanma (Facebook Web)

1. Telefon Kullanma (Facebook Uygulaması)

Aşağıdaki adımları izleyerek Facebook’ta beğenilen gönderileri görebilirsiniz:

1. Facebook uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.

2. ‘ye dokunun.Hamburger simgesi‘.

3. Profilinizi açın ve ‘Üç nokta‘.

4. ‘ye tıklayın.Etkinlik Günlüğü‘ seçeneğini belirleyin.

5. Aşağı kaydırın ve ”ye dokunun.Etkinlik Geçmişini Görüntüle‘.

6. ‘ye tıklayın.Filtre‘ öğesini seçin ve öğesini seçin.Kategori‘.

7. ‘ye tıklayın.Etkileşim‘ seçeneğini belirleyin.

8. ‘yi seçinBeğeniler ve Tepkiler‘.

2. Masaüstü/PC Kullanma (Facebook Web)

Facebook’ta Masaüstü/PC kullanarak beğenilen gönderilerinizi görüntülemek için şu adımları izleyin:

1. Oturum açın Facebook web üzerinden.

2. ‘ye tıklayın.Hesapdüğmesini tıklatın ve ‘ öğesini seçinAyarlar ve Gizlilik‘.

3. ‘ye dokununEtkinlik Günlüğü‘ seçeneğini belirleyin.

4. Sol tarafta, aralarından seçim yapabileceğiniz uzun bir seçenek listesi göreceksiniz. ‘yi seçin.Etkileşim‘.

5. Seçin ‘Beğeniler ve Tepkiler‘ beğendiğiniz/tepki ettiğiniz gönderileri görüntülemek için.

Facebook’taki Beğenilen Gönderileri Filtreleyebilir miyim?

Evet, yapabilirsin. Facebook en başından itibaren Etkinlik Günlüğünüzden oluşur. İstediğiniz gönderileri görüntülemek çok fazla iş ve zaman alabilir. Böylece, belirli bir yıl veya tarih veya bir aralığını görüntülemek istediğiniz gönderileri görmek için filtreleyebilirsiniz. Gönderileri filtrelemek, her birini gözden geçirmek zorunda kalmadığınız için zaman kazanmak için size fırsat sağlayacaktır. Ayrıca, isterseniz gönderilerin aksine işlevin size izin verecektir.

Tek yapmanız gereken, görüntülemek istediğiniz gönderinin başlangıç tarihini ve bitiş tarihini girmektir. Facebook Etkinlik günlüğü gönderilerin ayrıntılarından da oluştuğundan, gereksiniminize göre bunları kimin yayınladığını da görüntüleyebilirsiniz.

Sarma

Böylece, makalede yukarıda belirtilen adımları kullanarak, Facebook’ta beğenilen gönderileri kolayca görebilirsiniz. İhtiyacınıza göre, gönderilerin aksine veya onlar hakkında yorum yapabilir veya sadece gözden geçirebilirsiniz. Bu özellik ayrıca tercih ettiğiniz gönderilerin kaybolmamasını ve istediğiniz zaman bunlara erişebilmenizi sağlamanıza yardımcı olur.

Umarım bu makale size yardımcı oldu ve şüphelerinizi giderdi.

Herhangi bir kafa karışıklığınız varsa yorum bırakın.

 

Yorum Yap
0 Yorum yapan