Google Drive’da Video Nasıl Paylaşılır?

Google Drive’da Video Nasıl Paylaşılır?

Google, milyonlarca kişiye aradıkları cevapları saniyeler içinde veriyor. Google’ın da verdiği şey, güvenli bir şekilde çalışabileceğiniz ve yedekleyebildiğiniz bir çalışma alanıdır. Ve bu tür çalışma araçlarının çoğu ücretsizdir. Bunlardan biri Google Drive’dır. Dosyalarınızı sadece güvende tutmakla kalmaz, aynı zamanda başkalarıyla da paylaşabilirsiniz.

Bunu sadece fotoğraflarda değil, videolarda da yapabilirsiniz. Bu yüzden bugün Google Drive’da nasıl video paylaşacağınızı anlatacağız. Bu paylaşım tekniği, özellikle işiniz ilişkili olduğunda sıkı iletişim ve senkronizasyon içinde olmanıza yardımcı olabilir.

Çalışmasa bile videolarınızı insanlarla paylaşabilir ve paylaştığınız kişilerle senkronize kalabilirsiniz. Dosyanın sahibi olarak, dosyanızla kimin ne yapabileceğinin ayarlarını da denetleyebilirsiniz. Yani, güvenlik sizin elinizde, ayarlarınızda.

Bugün videolarla başlayalım ve Google Drive’da nasıl video paylaşacağız.

Google Drive’da Video Nasıl Paylaşılır?

Önceden yüklenmiş bir videoyu paylaşabilir veya yükleyebilir ve ardından paylaşabilirsiniz. Bunu masaüstünde veya telefonunuzda yapabilirsiniz. Google Drive’a zaten yüklenmiş olan video dosyasını paylaşmak için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

1. Paylaşmak istediğiniz videoyu Google Drive’da bulun.

2. Videoya sağ tıklayın ve Paylaş.

Google Drive'da Video Nasıl Paylaşılır?

3. Google Kişilerinizi veya bu dosyayı paylaşmak istediğiniz kişilerin e-posta adresini ekleyin ve Yapılmış.

Google Drive'da Video Nasıl Paylaşılır?

Google Drive’a Video Nasıl Yüklenir?

Videoyu Google Drive’ınıza yüklemediyseniz önce videoyu yüklemek için bunu yapın.

1. Google Drive’ı açın ve Yeni.

Google Drive'a Video Yükleme

2. Bilgisayar klasörlerinizden yüklenecek videoyu bulun ve Açık.

Google Drive'a Video Yükleme

Google Drive uygulamasında telefonunuzda, + düğmesi bir video yüklemek ve telefon rehberinizden videoyu bulmak için. Sonra bas. Karşıya yükleme ve işin bitti.

Google Drive Bağlantı Paylaşımı nedir?

Videoyu veya herhangi bir dosyayı Google’da bağlantısını paylaşarak paylaşmak, bağlantı paylaşımı Google Drive’da. Bunun avantajı, dosyanın sahibinin alıcının dosyayla nasıl etkileşime girebileceğini kontrol etmesine izin veriyor olmasıdır.

Bağlantıya sahip olan herkes sahibi tarafından ayarlanan izin ayarına göre aşağıdakileri yapabilir:

  • Görüntüleyici: Yalnızca dosyayı görüntüleyin
  • Yorumcu: Dosya hakkında yorum yazın
  • Editör: Dosyayı düzenleyebilir

Not: Google Drive bağlantı paylaşımının bir avantajı, 25 MB’den büyük bir ek göndermeniz gerekiyorsa, videoyu Google Drive’a kaydedebilir ve bu bağlantıyı e-postanıza ekleyebilirsiniz. E-postanızı bestelediğinizde, Sürmek ve göndermek istediğiniz videoyu seçin. Gmail, dosyayı eke dönüştürmek yerine otomatik olarak dosyaya bir Google Drive bağlantısı ekler.

Telefonumdan Google Drive’a video gönderebilir miyim?

Şunları yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Google Drive’da göndermek istediğiniz videoyu seçmektir. Fotoğraflar uygulamanızı kullanmak daha kolay olurdu. Sonra bas. ‘Gönder’ veya ‘Paylaş’, telefonunuzda ne varsa. Ardından Sürücüye Kaydet ve basın Kurtarmak.

Son

Bugün Google Drive’da video paylaşmayı öğrendiğinizi umuyoruz. Bu sadece güvenli bir alan değil, aynı zamanda kontrollü bir ortam da olabilir. Yani korkacak bir şey yok.

Video dosyalarınızı daha önce insanlarla paylaştıysanız yorumlarda bize bildirin.

Yorum Yap
0 Yorum yapan