Instagram’da Kimi Takip Ettiğiniz Nasıl Gizlenir?

Instagram’da Kimi Takip Ettiğiniz Nasıl Gizlenir?

Instagram, 1,3 milyardan fazla kullanıcısı ile dünya çapında en popüler uygulamalardan biridir. Bu sosyal medya platformu, hesap gizliliği ve kontrolü söz konusu olduğunda bir dizi özellik sağlar. Takip ve takipçi listeniz aracılığıyla Instagram’da arkadaş edinisiniz. Ancak, ne yazık ki, Instagram’da kimi takip ettiğinizi gizlemek istiyorsanız oldukça iyi bir iş olabilir.

Gizlilik hepimiz için en önemli şeylerden biridir. Özellikle Instagram gibi büyük bir sosyal ağ sitesindeyken her zaman güvende ve güvende hissetmek istiyoruz. Nedeni budur, aşağıdaki listemizi Instagram’da gizlemek isteyebiliriz, çünkü ister takipçi ister arkadaş olmakta güvensiz hissettiğimiz birinin özel hayatımızın bir bölümünde görebilmesini istemeyiz.

Instagram, hesabınızı mümkün olduğunca güvenli hale getirmek için birden fazla seçenek sunar, ancak Facebook’un aksine, uygulamanız için yerleşik bir ‘Arkadaşlarımı Gizle’ seçeneği sağlamaz. Ancak, bu makalede bahsedeceğimiz başka yollar da vardır.

Instagram’da Kimi Takip Ettiğiniz Nasıl Gizlenir?

Instagram’da, kaç kişiyi takip ettiğiniz ve kaç takipçiniz olduğu ne yaparsanız yapın her zaman görülebilir. Instagram asp bunu yapmanıza izin vermediği için bunları gizlemek imkansız bir iştir. Ancak, onları bazı insanlardan gizlemenin ve mümkün olduğunca güvenli hale getirmenin bazı yolları vardır. Instagram’da kimi takip ettiğinizi gizlemenin yolları şunlardır:

1. Hesabı Özel Olarak Ayarlama

2. Takipçileri Kaldırma

3. Instagram’da Kullanıcıları Engelleme

4. Üçüncü Taraf Uygulaması Kullanma

1. Hesabı Özel Olarak Ayarlama

Instagram’da kimi takip ettiğinizi gizlemenin yollarından biri, hesabınızı Özel olarak ayarlamaktır. Bir işletme veya etkileyici hesabı işletmiyorsanız, gizliliğinizi optimum düzeyde kontrol etmenin en iyi yoludur. Bunu yapmak için:

1. Instagram’a giriş yapın ve ‘Profil‘ simgesini kullanarak kullandır.

2. ‘ye tıklayın.Hamburger‘ simgesini kullanarak kullandır.

Instagram'da kimi takip ettiğiniz nasıl gizlenir?

3. ‘yi seçinAyarlar‘.

Instagram'da kimi takip ettiğiniz nasıl gizlenir?

4. ‘ye gidinGizlilik‘ seçeneğini belirleyin.

Instagram'da kimi takip ettiğiniz nasıl gizlenir?

5. ”de geçiş’Özel hesap‘ yanındaki küçük daireye tıklayarak.

6. ‘ye tıklayın.Özel’e geçme‘.

Instagram'da kimi takip ettiğiniz nasıl gizlenir?

Bunu yaptıktan sonra, hesabınız özel olarak ayarlanır ve Instagram’da takip ettiğinizleri tüm takipçilerinizden gizler.

2. Takipçileri Kaldırma

Hesabınızı Özel olarak ayarladıktan sonra, arkadaşlarınızın / takipçilerinizin Instagram’daki takipçilerinize erişimi devam etmektedir. Teknik olarak onlardan saklamak için hiçbir şey yapamazsınız. Ancak, çok güvensizseniz, Instagram’da takip ettiğinizleri takipçinizin listesinden kaldırarak gizleyebilirsiniz. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

1. ‘Nize gidin.Profil‘.

2. Dokunun ‘Takipçi -leri‘.

Instagram'da kimi takip ettiğiniz nasıl gizlenir?

3. Kaldırmak istediğiniz kişiyi arayın ve ”ye dokunun.Kaldırmak‘nin adının yanında olduğunu söyledi.

Instagram'daki takipçileri kaldırma

4. ‘ye tıklayın.Kaldırmak‘.

Instagram'da kimi takip ettiğiniz nasıl gizlenir?

Şimdi, bu kişi takipçinizin listesinden kaldırılır ve bu listeye erişemez ve hatta hesabınızdaki gönderileri görüntüleyemez.

3. Instagram’da Kullanıcıları Engelleme

Bir Genel hesabınız varsa, birisi profilinizi ve takipçi listenizi görebildiği için kendinizi güvende hissetmiyorsa, bunu onlardan gizlemenin en iyi yolu onları engellemektir. Verilen adımları izleyerek bunları engelleyebilirsiniz:

1. ‘Nize gidin.Aramakdüğmesini tıklatın ve engellemek istediğiniz kişiyi arayın.

2. Profillerini açın ve ‘Üç nokta‘ye göre.

Instagram'da birini engelleme

3. ‘yi seçinBlok‘ seçeneğini belirleyin.

Instagram'da kimi takip ettiğiniz nasıl gizlenir?

4. Seçmek istediğiniz seçeneğe tıklayın ve ‘Blok‘.

Instagram'da kimi takip ettiğiniz nasıl gizlenir?

Artık kullanıcının hesabınızı herhangi bir şekilde görüntülemesi engellenmiştir. Siz engellemeyi kaldırana kadar hesabınız hiç görünmez.

4. Üçüncü Taraf Uygulaması Kullanma

Instagram’da kimi takip ettiğinizi gizleyebileceğiniz bir başka yöntem de üçüncü taraf bir uygulama kullanmaktır. Bu uygulamalar bir Instagram izleme aracı olarak işlev görür ve Instagram’ın kendisinden daha fazla gizlilik seçeneği sunar. Bu uygulamaları kullanmadan önce, öncelikle uygun şekilde güvenilir olduklarından ve kişisel bilgilerinize erişebilecekleri için verimli bir şekilde çalıştıklarından emin olun.

Bu uygulamalar ayrıca, diğer kişilerin içeriklerini takip etmek zorunda kalmadan Instagram’da görüntüleme yeteneğiyle birlikte çok sayıda hizmet sunar. Bu, bu hesapları takip etmek zorunda olmadığınız için, takip listenizde görünmeyecekleri anlamına gelir, yani Instagram’da teknik olarak kimi takip ettiğinizi gizler.

Hikayelerimi Belirli Kişilerden saklayabilir miyim?

Evet, yapabilirsin. Özel veya herkese açık bir hesabınız varsa, belirli kişilerin hikayelerinizi görüntülemesini istemiyorsanız, bunları onlardan kolayca gizleyebilirsiniz. Hikayelerinizi onlardan saklamak, günlük olarak ne yaptığınızı bilmelerini ve özel hayatınız hakkında bir fikir sahibi olmalarını sınırlar. Sen onları geri almadan onlar, senin hikayelerini göremezler. Instagram’daki hikayelerinizi belirli kişilerden gizlemek için verilen adımları izleyin:

1. Eve gidin ve ‘ye tıklayın.Hikayeniz‘.

Instagram'da hikaye nasıl gizlenir?

2. ‘ye tıklayın.Daha‘ seçeneğini belirleyin.

Instagram'da hikaye nasıl gizlenir?

3. ‘yi seçinÖykü Ayarları‘.

4. Aşağıdaki kutuya dokunun’Gizlemek hikaye‘.

Instagram'da hikayeyi gizleme

5. Hikayeyi gizlemek istediğiniz kişileri arayın ve ‘Daire‘nin adının yanında olduğunu söyledi.

Instagram'da hikayeleri gizleme

6. Geri dönün.

Daha önce seçtiğiniz kişilerin, siz onları kendilerinden görene kadar hikayelerinizi görüntülemesi artık kısıtlanmıştır.

Son

Böylece, makalede yukarıda belirtilen adımları kullanarak, Instagram’da kimi takip ettiğinizi bir şekilde gizleyebilirsiniz. Bu yöntemler aşağıdaki listenizi tamamen gizleyemese de, Instagram’ın şu anda sağlayabileceği en iyisidir ve umarım yakında takipçileri gizlemek için yerleşik bir özellik sunacaktır.

Umarım bu makale kafa karışıklığınızı ve şüphelerinizi gidermiş olur. Herhangi bir sorunla karşı karşıyaysanız yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Ayrıca Oku:

Instagram’da Bir Vurgu Nasıl Silinir?

En son teknoloji haberleri, ipuçları ve püf noktaları ve teknik incelemeler için bültenimize abone olun.

Yorum Yap
0 Yorum yapan