LinkedIn Grubu Nasıl Oluşturulur?-Süper Kolay Yollar

LinkedIn Grubu Nasıl Oluşturulur?-Süper Kolay Yollar

LinkedIn, 2003’te piyasaya sürülmesinden bu yana yıllar boyunca birçok insana son derece yardımcı oldu. LinkedIn, doğru işi bulmanıza, staj kurmanıza ve kariyerinizi daha da ilerletmeniz için size avantaj sağlayacak birçok farklı profesyonelle bağlantı kurmanıza yardımcı olur. Çeşitli farklı mesleklerden 810 milyondan fazla kullanıcısı ile, sizinle benzer kariyer veya ilgi alanlarına sahip diğer insanlarla bağlantı kurmak için mükemmel bir yerdir.

Benzer şekilde, LinkedIn grupları aynı sektörde bulunan veya benzer ilgi alanlarına sahip kişiler veya profesyoneller için etkileşimde bulunmaları ve deneyimlerini paylaşmaları ve birbirlerine yardım etmeleri için bir ortam da sağlar. Bu yazıda, bir LinkedIn grubunun nasıl oluşturulacağına dair yollara bakacağız.

LinkedIn Grubu Nasıl Oluşturulur?

LinkedIn Group’un birçok avantajı vardır, çünkü konuşmalara katılabilir ve aynı gruptaki diğer kişilere mesaj istekleri gönderebilir ve değerli bağlantılar kurabilirsiniz. Şanslısınız ki, size kolayca kendi LinkedIn Grubunu oluşturabilmeniz için kolay adımlar attık. LinkedIn Grubu oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin :-

1. LinkedIn’i açın ve ‘İş‘ simgesi sağ üstte.

2. ‘ye tıklayın.Grup‘ simgesini kullanarak alt sütunda bu simgeyi kullandır.

LinkedIn Grubu Nasıl Oluşturulur?

3. ‘ye tıklayın.Grup Oluştur‘ sağ üstte.

LinkedIn Grubu Nasıl Oluşturulur?

4. Grubunuzla ilgili tüm ayrıntıları doldurun.

LinkedIn Grubu Nasıl Oluşturulur?

Aşağıdaki ayrıntı kutularını göreceksiniz:-

  • Grup Adı – Oluşturduğunuz grubun adını girin.
  • Tarif – Kullanıcıların grup hakkında daha iyi bir anlayışa sahip olması için grubunuz hakkında kısa bir açıklama yazın.
  • Endüstri – Grubunuzun ilgili olduğu sektörü ekleyebilirsiniz.
  • Yer – Konumu yazabilir ve verilen seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz.
  • Grup Kuralları – Grup üyelerinin uyması gereken kuralları yazın.
  • Grup Bulunabilirliği – Seçebilirsiniz ‘Liste -lenen‘ öğesini açın ve grubunuzun arama sonuçlarında ve LinkedIn profilinizde görünmesini istiyor. Veya , öğesini seçebilirsiniz.Listelenmemiş‘ grubunuzun arama sonuçlarında görünmesini ve yalnızca grup üyeleri tarafından görülmesini istemiyorsanız.
  • İzinler – Seç ‘Üyelerin bağlantılarını davet etmesine izin ver‘ grup üyelerinin diğer kişileri katılmaya davet etmesine izin vermek istiyorsanız. ‘yi seçin.Yeni gönderilerin yöneticiler tarafından incelenmesini zorunlu etme‘ böylece gönderiler görüntülenmeden önce gözden geçirilmek zorunda.

5. Grubunuzla ilgili ayrıntıları doldurduktan sonra, ”Yaratmak‘.

LinkedIn Grubu Nasıl Oluşturulur?

Birden Fazla LinkedIn Grubu Oluşturabilir misiniz?

LinkedIn’de bir kişinin veya üyenin yalnızca 30 grubu yönetmesine izin veren bir sınır vardır. Bir üye 30 olan sınırdan daha fazlasını yönetemez. Böylece, birden fazla LinkedIn Grubu oluşturabilir ve bunları yönetebilirsiniz, ancak 30 grup sınırını aşamazsınız.

Bir LinkedIn Grubunun Kaç Üyesi Olabilir?

LinkedIn Grubunun sahip olabileceği üye sayısı için bir sınır vardır. ‘2,5 milyon’, LinkedIn’deki tek bir grubun üyelik sınırıdır. Oluşturduğunuz LinkedIn grubunda 2,5 milyondan fazla üyeniz olamaz.

LinkedIn Grubunu SİlDİkten Sonra Kurtarabilir misiniz?

Bir grubu silmek LinkedIn uygulamasında kalıcı bir eylemdir. Bir grup silindikten sonra kurtarılamaz. Gruplar, belirtilen grubun hiçbir üyesi tarafından tekrar açılabilir. Yani Hayır, linkedin grubunu sİlDİkten sonra kurtaramazsınız.

Sarmak

LinkedIn Grupları, ilgi alanlarını paylaştığınız profesyonellerle bağlantı kurmanın çok güvenilir bir yoludur. LinkedIn Grupları’ndaki kişilerden de mesajlaşarak ve mesaj şeklinde sorarak çok şey öğrenebilirsiniz. Yukarıdaki makalede gösterdiğimiz gibi bir Bağlantılı Grup oluşturmak çok basittir.

Bu makale için budur, bu konu hakkında herhangi bir sorunuz veya sorunuz varsa, bunları aşağıda bırakmaktan çekinmeyin. Sorularınız en kısa sürede cevaplanacaktır, bu yüzden tereddüt etmeyin ve kalbinizin içeriğine sorun.

Yorum Yap
0 Yorum yapan