LinkedIn’de İlgi Alanları Nasıl Eklenir?

LinkedIn’de İlgi Alanları Nasıl Eklenir?

LinkedIn, esas olarak profesyonel ağ iletişimi ve kariyer gelişimi için kullanılan dünya çapında popüler bir iş ve istihdam odaklı çevrimiçi hizmettir. İş arayanların özgeçmişlerini, işverenlerin ise iş göndermelerini sağlar. LinkedIn’in en önemli ve kullanışlı kısımlarından biri ilgi alanıdır. Bu makalede, kullanımlarını ve LinkedIn’de nasıl ilgi alanları ekleyebileceğinizi öğreneceksiniz.

LinkedIn’e ilgi alanları eklemek, hedef kitlenizle daha derin bir düzeyde bağlantı kurmanızı sağlar. Orada arayan herkes, bir iş veya bir çalışan belki de nasıl bir insan olduklarını ve boş zamanlarında ne yaptıklarını bilmek ister. İlgi alanı tam olarak bunu yansıtır.

Uygun ilgi alanlarını belirlemek, iş dışında bir hayatınız olduğundan emin olur ve uygun araştırmalar yaparsanız ve bu ilgi alanlarının bazıları işe alımcılarınızın, iş arkadaşlarınızınkiyle eşleşirse, insanlar kendileri kadar aynı olan insanlarla çalışmayı tercih ettikleri ve arkadaş olabilecekleri için bir sohbet başlatıcısı olmaya ve bağlantınızı daha güçlü hale getirmeye yardımcı olacaktır.

LinkedIn’de İlgi Alanları Nasıl Eklenir?

LinkedIn’de ilgi alanları eklerken odaklanmanız gereken ana şey, başvurduğunuz iş alanıyla eşleşmesi gerektiğidir. Bu platformda eğlenmek için değil, kariyer inşa etmek için olduğunuzu unutmayın. Bu nedenle, başvurduğunuz çalışma alanıyla eşleştiğinden emin olmalısınız. LinkedIn’e şu şekilde ilgi alanları ekleyebilirsiniz:

1. LinkedIn hesabınıza giriş yapın.

2. Dokunun ‘Arama Çubuğu‘nin en üstte olduğunu söyledi.

LinkedIn'de ilgi alanları nasıl eklenir?

3. İlgi alanına eklemek istediğiniz sayfaları/etkileyicileri, okulları arayın.

LinkedIn'de İlgi Alanları Nasıl Eklenir?

4. Profillerini Açın ve ‘Takip etmek‘.

LinkedIn'de İlgi Alanları Ekleme

Onları takip etmeye başladığınızda, adları otomatik olarak ilgi alanları sekmenize gelir. Böylece, belirtilen adımları kullanarak LinkedIn’de İlgi Alanları ekleyebilirsiniz.

LinkedIn’de İlgi Alanları Nasıl Kaldırılır?

LinkedIn’e ilgi alanları ekledikten sonra profilinizde görünür. Bunlar, takip ettiğiniz sayfaların, etkileyicilerin, okulların ve kabul edildiğiniz grupların sonucudur. Şimdi, ilgi alanlarınızın çalışmak istediğiniz çizgi alanıyla eşleşmediği veya hatta çok tartışmalı olarak onları etkileyebileceği durumlar ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda, bunları kolayca kaldırabilirsiniz. LinkedIn’deki ilgi alanlarını kaldırmak için şu adımları izleyin:

1. LinkedIn hesabınıza giriş yapın ve ‘Profil‘.

LinkedIn'de ilgi alanlarını kaldırma

2. Aşağı kaydırın ‘Çıkar‘ bölümüne bakın.

LinkedIn'de ilgi alanları nasıl kaldırılır?

3. İlgi Alanlarınızdan kaldırılmasını istediğiniz sayfaya dokunun.

4. Sayfa açılır. ‘ye tıklayın.Ertesi‘ kutusunu seçin.

LinkedIn'de İlgi Alanları Nasıl Kaldırılır?

5. ‘ye tıklayın.Takibi Bırakma‘.

LinkedIn'de ilgi alanları nasıl kaldırılır?

Bunu yaptıktan sonra, sayfa takipten çıkarılır ve bu nedenle İlgi Alanları bölümünden kaldırılır. Profilinize geri dönüp sayfayı yenileyerek görebilirsiniz. Sayfanın artık İlgi Alanları bölümünden kaybolduğunu göreceksiniz.

LinkedIn’de İlgi Alanları eklemek ve kaldırmak için yukarıda belirtilen adımlar, Telefonlar ve Masaüstü / Pc’de kullanmak için benzerdir. Simgeler aynı seçeneklerle benzer şekilde yerleştirilir, bu da bunu yapmanızı ve kafanızın karışmamasını kolaylaştırır.

Son

Böylece, yukarıda belirtilen yöntemleri kullanarak LinkedIn’e kolayca ve etkili bir şekilde ilgi alanı ekleyebilirsiniz. Bunu önemli biri olarak düşünmeyebilirsin. Ancak, bu ilgi alanları işe alım sürecinizde büyük bir rol oynar ve iş arkadaşlarınızla ve iş alanınızla eşleşen uygun ilgi alanları eklediğinizden emin olmak size bir avantaj sağlar ve işi alma şansınızı artırır.

Umarım bu makale yararlı ve şüphelerinizi gidermiştir ve şimdi LinkedIn’de ilgi alanları ekleyebilirsiniz. Herhangi bir kafa karışıklığınız varsa yorum ve soru bırakmaktan çekinmeyin.

Yorum Yap
0 Yorum yapan