Snapchat’te Birinin Etkin Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?

Snapchat’te Birinin Etkin Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?

Snapchat günümüzde popüler bir sosyal medya uygulamasıdır. Bu platformda snap’leri kolayca paylaşabilir ve sohbet edebilirsiniz. Snapchat’te kullanıcıların çevrimiçi olup olmadığını göremediğinizi fark ettiniz mi? Etkin durumu bilmenin doğrudan bir yolu olmasa da, yine de bilebilirsiniz. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız endişelenmeyin. Makalenin tamamını okuyun ve birinin Snapchat’te aktif olup olmadığını nasıl anlayacağınıza dair cevabı alacaksınız.

Peki, snapchat’te birinin aktif olup olmadığını neden biliyorsunuz? Birine önemli mesajlar gönderebilirsiniz ve yanıt vermeyebilir. Bu gibi durumlarda, kişinin uygulamada etkin olup olmadığından emin olmak isteyebilirsiniz. Kişi etkin değilse, iletiyi farklı bir ortam aracılığıyla yeniden vermek isteyebilirsiniz. Bu nedenle, birinin Snapchat’te aktif olup olmadığını söylemek için çeşitli nedenler vardır.

Snapchat’te Birinin Etkin Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?

Snapchat’te birinin aktif olup olmadığını söylemenin doğrudan bir yolu yoktur. Uygulama bunu yapmak için herhangi bir seçenek sağlamaz. Messenger ve Instagram’ın aksine, Snapchat’inizde mevcut, meşgul vb. Ancak, birinin Snapchat’te etkin olup olmadığını dolaylı olarak söylemek için birkaç yöntem vardır. Bu yöntemler şunlardır:

  1. Yaslama Konumunu Denetle
  2. Son Açılanı Denetle
  3. İleti Gönder
  4. Yakalama Puanını Denetle

Yaslama Konumunu Denetle

Birinin Snapchat’te etkin olup olmadığını söylemek için ilk yöntem, konumlarını kontrol etmektir. İPhone’un yanı sıra android’de de aynı yöntemi kullanabilirsiniz. Bu yöntemin kimin aktif olduğunu söylediğinin garantisi yoktur, ancak aynı zamanda bir göstergedir. Konumu kontrol ederek Snapchat’te kimin aktif olduğunu söylemek için şu adımları izlemesi yeterlidir:

1. Snapchat’i açın ve ekrandaki Harita simgesine dokunun.

2. Bir arkadaş seçin ve saati adının yanında görün. Eğer görürsen. ‘şimdi’, kişinin aktif olma ihtimali yüksektir.

Yöntem, kişinin aktif olup olmadığını doğrudan göstermese de, endikasyonlardan biri olarak çalışır. Kişi yaslama eşlemesini kapatırsa, bu yöntem çalışmaz. Yani bu yöntem, birinin Snapchat’te aktif olup olmadığını söylemez, ancak büyük bir gösterge gibi çalışır.

Son Açılanı Denetle

Birinin Snapchat’te etkin olup olmadığını söylemek için bir sonraki yöntem, son açılanını kontrol etmektir. İPhone’un yanı sıra android’de de aynı yöntemi kullanabilirsiniz. Bu yöntem, kişinin şu anda aktif olup olmadığını bilmek için endikasyonlardan biridir. Snapchat’te kimin aktif olduğunu son açılanı kontrol ederek söylemek için şu adımları izleyin:

1. Snapchat’i açın ve kişiye bir mesaj gönderin.

2. Mesajınızı açarlarsa, ‘Açıldı’ ve ‘şimdi’ yanında.

Birinin Snapchat'te etkin olup olmadığını nasıl anlarız?

Bu yöntem, kişinin şu anda etkin olup olmadığını bilmenizi sağlar, ancak her zaman haklı olmayabilir. Kişi iletiyi açmazsa, bu yöntem çalışmaz. Bu yöntem, kişinin en son aramanızdan itibaren etkin olup olmadığını anlayabilir. Yani bu yöntem, birinin Snapchat’te aktif olup olmadığını söylemez, ancak büyük bir gösterge olarak çalışır.

İleti Gönder

Birinin Snapchat’te aktif olup olmadığını söylemek için ilk yöntem, son açılanını kontrol etmektir. İPhone’un yanı sıra android’de de aynı yöntemi kullanabilirsiniz. Bu yöntem, kişinin şu anda etkin olmasını sağlar. Snapchat’te kimin aktif olduğunu bir mesaj göndererek söylemek için şu adımları izleyin:

1. Snapchat’i açın ve kişiye bir mesaj gönderin.

2. Bitmojilerini sol alt köşede görürseniz, şu anda aktiftirler.

Birinin Snapchat'te etkin olup olmadığını nasıl anlarız?

Bu yöntem, kişinin etkin olup olmadığını veya iletiyi açıp açmadığını bilmenize yardımcı olur. Kişi iletiyi açmazsa, bu yöntem çalışmaz. Ancak kişi mesajı görüntülerse, kişinin Snapchat’te aktif olmasını sağlar.

Yakalama Puanını Denetle

Birinin Snapchat’te etkin olup olmadığını söylemek için ilk yöntem, snap puanını kontrol etmektir. İPhone’un yanı sıra android’de de aynı yöntemi kullanabilirsiniz. Bu yöntem, kişinin aktif olup olmadığını doğrudan söylemez, ancak endikasyonlardan biri olarak çalışır. Snapchat’te kimin etkin olduğunu söylemek için snap puanlarını kontrol ederek şu adımları izleyin:

1. Snapchat’i ve ardından kişinin profilini açın.

2. Snapchat puanlarının arttığını görürseniz, Snapchat’te aktif olmuşlardır.

Birinin Snapchat'te etkin olup olmadığını nasıl anlarız?

Bu yöntem Snapchat’te birinin aktifliğini gurantee etmez. Kişi herhangi bir çıtçıt göndermezse, bu yöntem çalışmaz. Ayrıca kişinin aktif olmasını ve şu anda aktif olup olmamasını sağlar. Yani bu yöntem, birinin Snapchat’te aktif olup olmadığını söylemez, ancak büyük bir gösterge olarak çalışır.

Sık Sorulan Sorular

Snapchat Kişinin Kullanılabilirliğini Gösteriyor mu?

Messenger ve Instagram’ın aksine, Snapchat’te kimin çevrimiçi olduğunu göremezsiniz. Snapchat’te birinin aktif olup olmadığını bilmenin doğrudan bir yolu yoktur. Ancak, bunu bilmek için farklı alternatif yöntemler izleyebilirsiniz. Snapchat’te mevcut, meşgul vb.

Snapchat’te Aktif Olduğumu Başkalarına Bildirmeden Snapchat’i Kullanabilir miyim?

Evet, Snapchat’i diğer insanlara haber vermeden kullanabilirsiniz. Sadece biriyle konuşmak istiyorsanız, başkalarıyla konuşmak istemiyorsanız, bunu yapabilirsiniz. Aynı konuda başkalarını bilgilendirmenize gerek yoktur. Yapmanız gereken tek şey herhangi bir snap yayınlamamak, konum paylaşımını devre dışı bırakmak ve herhangi bir sohbet açmamaktır. Bu yöntemleri izlerseniz Snapchat’te aktif olarak görülmezsiniz.

Konumu Kapattıktan Sonra Bile Snapchat’in Beni Snap Haritasında Göstermesini Nasıl Önleyebilirim?

Snapchat’in sizi Snap Map’te göstermesinin çeşitli nedenleri olabilir. İlki konumunuz tamamen kapalı değil. Bir sonraki neden, cihazda depolanan tüm önbellek verileridir. Snapchat’te listelenmemek için konumu kapatın ve ayrıca son önbellek verilerini temizleyin. Bu şekilde profiliniz snap haritasında görünmez.

Son

Bu nedenle, birinin Snapchat’te kolayca aktif olup olmadığını anlayabilirsiniz. Bir kişinin kullanılabilirliğini görmek için doğrudan bir yöntem yoktur, ancak bunu kontrol etmek için dolaylı yöntemler vardır. Yukarıdaki farklı yöntemleri akıllı telefonlarınızdan takip edebilirsiniz. Sadece yukarıda verilen adımları izleyin ve hepiniz gitmeye hazırsınız. Makaleyi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Birinin Snapchat’te aktif olup olmadığını nasıl anlayıp anlayabileceğiniz konusunda cevabınızı aldığınızı umuyoruz. Lütfen bu makaleyi arkadaşlarınızla paylaşın ve büyümemize yardımcı olun. Herhangi bir sorunuz veya yorumunuz varsa, bunları yorum kutusuna bırakın.

Yorum Yap
0 Yorum yapan