Snapchat’te Grup Sohbeti Nasıl Oluşturulur?

Snapchat’te Grup Sohbeti Nasıl Oluşturulur?

Snapchat, yaklaşık 306 milyon günlük aktif kullanıcısı ile dünya çapında en popüler sosyal ağ platformlarından biridir. Bu uygulama başlangıçta arkadaşlarınızla ve ailenizle iletişim kurmak amacıyla tanıtıldı. 2016 yılında Snapchat, arkadaşlarınızla ve ailenizle manuel olarak ulaşmak zorunda kalmadan konuşabileceğiniz grup sohbetinin özelliğini de platformuna ekledi.

Etkili iletişim, herhangi birimizin sosyal medyada olmasının ana nedenidir. Ve snapchat grubunun yapmanıza izin verdiği şey budur. Sadece arkadaşlarınızla konuşmakla kalmaz, hatta gruplar halinde çevrimiçi oyunlar oynamanıza, resim ve video paylaşmanıza ve istediğiniz zaman aramanıza izin verir.

Snapchat’te yeni olan veya aktif olmayan herkes için, bir grubu nasıl oluşturabileceğiniz hakkında net bir fikriniz olmayabilir. Artık endişelenmeyin, çünkü bu makalede Snapchat’te kolayca nasıl grup sohbeti oluşturabileceğinizi öğreneceksiniz.

Snapchat’te Grup Sohbeti Nasıl Oluşturulur?

Snapchat, platformundaki tek bir gruba 100 kişi eklemenize izin verir. Bu, arkadaşlarınızın çoğuyla aynı anda konuşabileceğiniz ve herhangi bir konuşmayı kaçırmayacağınız anlamına gelir. Snapchat’te bir grup oluşturmak, hem android hem de IOs için aynı işlemi izleyerek yapılabilir. Snapchat’te bir grup sohbeti oluşturabilirsiniz:

1. Snapchat’i açın ve hesabınıza giriş yapın.

2. ‘ye dokunun.Sohbet‘ simgesini kullanabilirsiniz.

3. Yüzene dokunun’Sohbet‘ simgesini işaretle işaretlemiş.

Snapchat'te grup sohbeti nasıl oluşturulur?

4. ‘ye tıklayın.Yeni Grup‘ seçeneğini belirleyin.

Snapchat'te grup sohbeti nasıl oluşturulur?

5. Grubunuza eklemek istediğiniz kişileri seçin ve ‘Sohbet et Grup‘.

Snapchat'te grup sohbeti nasıl oluşturulur?

Böylece, Snapchat’te bu şekilde etkili bir grup sohbeti oluşturabilirsiniz.

Snapchat’te Grup Sohbeti Nasıl Yönetilir?

Snapchat’te bir grup sohbeti oluşturduktan sonra, nasıl yöneteceğinizi de öğrenmeniz gerekecektir. Ad Grubu seçeneğinin üst kısmına tıklayarak gruba adı verebilirsiniz. Ayrıca grupla konum paylaşabilir, grup hikayelerini otomatik olarak depolayabilir ve grup adını istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz. Burada, Snapchat’te bir grup oluşturduktan sonra bilmeniz gereken en önemli iki şeyi öğreneceksiniz. Bunlar:

1. Snapchat’te Grup Sohbetine Arkadaş Nasıl Eklenir?

Snapchat’te bir grup oluşturduktan sonra, 100 kişiye kadar sığabileceğinden daha fazla arkadaş eklemek isteyebilirsiniz. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

1. Grup resmine/simgesine tıklayın.

Snapchat grubundaki arkadaşlar nasıl eklenir?

2. Aşağı kaydırın ve tıklayın ‘Üye Ekle‘ seçeneğini belirleyin.

Snapchat'te bir grup sohbetine arkadaş nasıl eklenir?

3. Gruba eklemek istediğiniz kişileri seçin. ‘ye tıklayın.Yapılmış‘.

Şimdi, bunu ettikten sonra, gruba başarıyla daha fazla kişi eklemiş olacaksınız.

2. Snapchat’te Grup Sohbeti Nasıl Bıraklır?

Artık grubun bir parçası olmak istemiyorsanız, Snapchat istediğiniz zaman bırakma seçeneğine izin verir. Snapchat’te bir gruptan şu şekilde ayrılabilirsiniz:

1. Grup resmine/simgesine tıklayın.

Snapchat'te grup sohbeti nasıl bırakılacağı?

2. ‘ye dokunun.Üç nokta‘ye göre.

Snapchat'te grup sohbeti nasıl bırakılacağı?

3. ‘ye tıklayın.Gruptan Ayrıl‘ seçeneğini belirleyin.

Snapchat'te grup sohbeti nasıl bırakılacağı?

4. Dokunun ‘Ayrılmak‘.

Snapchat'te grup sohbeti nasıl bırakılacağı?

Artık grubun bir parçası olmayacaksın. Bir gruptan ayrıldıktan sonra önceki iletilerinizin de yok olacağını unutmayın. Bu nedenle, bildirimlerin tekrar tekrar ortaya çıkmasından sıkılıyorsanız, grubu sessize alabilirsiniz.

Snapchat’te Bir Grubu Silebilir miyim?

Ne yazık ki, yapamazsınız. Snapchat, kullanıcıların bir grubu silmesine izin vermez. Yönetici olsanız veya Snapchat’te bir grup sohbeti oluştursanız bile, bunu yapamazsınız. Yani, grupta yer almak istemiyorsanız, onun yerine bırakabilirsiniz.

Bir gruptan ayrılmak, gelecekteki grup konuşmalarının hiçbirine katılmayacağınızı ve bu nedenle herhangi bir bildirim almayacağınızı sağlayacaktır. Buna ek olarak, gruptaki önceki tüm mesajlarınız da hiçbir zaman bunun bir parçası olmamışsınız gibi otomatik olarak silinir. Snapchat’te bir gruptan ayrılma adımları, gerekirse makalede yukarıda listelenmiştir.

Son

Böylece, yukarıda belirtilen adımları kullanarak Snapchat’te kolayca bir grup sohbeti oluşturabilir ve hatta yönetebilirsiniz. Snapchat’te bir grup kullanmak çok kolaydır ve çok sayıda özellik sağlar. Ayrıca, sorunları beraberinde getiriyorlarsa, kişileri gruptan çıkarabilirsiniz.

Umarım bu makale şüphelerinizi giderir ve şimdi Snapchat’te kolayca bir grup sohbeti oluşturabilirsiniz.

Herhangi bir sorunuz varsa yorum bırakın.

Yorum Yap
0 Yorum yapan