Spotify’da Bir Şarkı Nasıl Döngüye Girer?

Spotify’da Bir Şarkı Nasıl Döngüye Girer?

Spotify, çevrimiçi şarkıları dinlemek için popüler bir müzik uygulamasıdır. Kullanıcının dinlemesi için çok çeşitli şarkılar sağlarlar. Bir şarkıyı sevdiğini ve birkaç kez dinlemek istediğini söyleyelim. Tamamlandıktan sonra aynı şarkıyı tekrar tekrar çalar mısınız? Bu yoğun bir yöntem olurdu, bu yüzden sizin için bir alternatif bulduk. Yöntem, Spotify’da bir şarkıyı döngüye almaktır. Bunu nasıl yapacağınızı yapmazsanız endişelenmeyin. Makalenin tamamını okuyun ve Spotify’da bir şarkıyı nasıl döngüye alacağınızı bileceksiniz.

Peki, neden Spotify’da bir şarkı döngüye soksunuz? Belirli bir şarkıyı beğendiğiniz ve tekrarlamak istediğiniz zamanlar vardır. Belirli bir çalma listesini dinlediğinizde ruh halinize göre bir şarkı bulursunuz. Aynı şarkıyı tekrarlamak istiyorsanız, çok yararlıdır.

Spotify’da Bir Şarkı Nasıl Döngüye Girer?

Spotify, Spotify’da bir şarkıyı döngüye almak için size bazı seçenekler sunar. Aynı şeyi akıllı telefonunuzda ve pc’lerinizde de yapabilirsiniz. Ancak, akıllı telefonunuzdaki ücretsiz sürümü kullanarak bunu yapamazsınız. Spotify’da bir şarkıyı tekrarlamak için iki yöntem vardır. Bunlar:

  1. Mobilden
  2. Bilgisayardan

Mobilden

Cep telefonunuzu kullanarak Spotify’da bir şarkıyı döngüye alabilirsiniz. Ancak Spotify’da bir şarkıyı döngüye almak için premium bir sürüme ihtiyacınız olacak. Spotify Lite ayrıca bunu yapma seçeneği sunar. Spotify’da bir şarkıyı akıllı telefondan tekrarlamak için iki yöntem vardır. Bunlar:

  1. Spotify’ı kullanma
  2. Spotify Lite’ı kullanma

Spotify’ı kullanma

Spotify’ın premium bir sürümüne sahipseniz, şarkıyı tekrarlayabilirsiniz. Ancak, ücretsiz sürümü kullanırsanız, bunu yapamazsınız. Çalma listesinde bile şarkıyı tekrarlayamayacaksınız. Uygulamayı kullanarak Spotify’da bir şarkıyı döngüye almak için aşağıdaki adımları izlemesi yeterlidir:

1. Telefonunuzda Spotify uygulamasını açın ve döngü yapmak istediğiniz şarkıyı çalın.
2. En üst düzeye çıkarmak için şarkıya dokunun.
3. Oyuncunun yan tarafındaki döngü düğmesine tıklayın.

Spotify'da Bir Şarkı Nasıl Döngüye Girer?

Spotify Lite’ı kullanma

Spotify’ın premium bir sürümüne sahipseniz, şarkıyı tekrarlayabilirsiniz. Ancak, ücretsiz sürümü kullanırsanız, bunu yapamazsınız. Çaldığınız rastgele çalma listesinde şarkıyı tekrarlayabileceksiniz. Spotify Lite uygulamasını kullanarak Spotify’da bir şarkıyı tekrarlamak için aşağıdaki adımları izlemesi yeterlidir:

1. Telefonunuzda Spotify uygulamasını açın ve döngü yapmak istediğiniz şarkıyı çalın.
2. En üst düzeye çıkarmak için şarkıya dokunun.

3. Oyuncunun yan tarafındaki döngü düğmesine tıklayın.

Spotify'da Bir Şarkı Nasıl Döngüye Girer?

Bilgisayardan

Bilgisayarınızı kullanarak Spotify’da bir şarkıyı döngüye alabilirsiniz. Akıllı telefonun aksine, Spotify’daki bir şarkıyı bir PC’den döngüye almak için premium bir sürüme ihtiyacınız olmayacaktır. Spotify’da bir şarkıyı PC’nizden tekrarlamak için iki yöntem vardır. Bunlar:

  1. Spotify Web App’i kullanma
  2. Spotify Masaüstü Uygulamasını Kullanma

Spotify Web Uygulamasından

Spotify’ın premium sürümüne sahip değilseniz, bir şarkıyı döngüye almak için en kolay yöntem PC’dir. Bunu ücretsiz sürümden bile yapabilirsiniz. En kolay seçenek Spotify web oynatıcısını kullanmaktır. Web uygulamasını kullanarak Spotify’da bir şarkıyı tekrarlamak için aşağıdaki adımları izlemesi yeterlidir:

1. Spotify Web Player’ı açın ve hesabınıza giriş yapın.
2. Döngü yapmak istediğiniz bir şarkıyı çalın.
3. İleri düğmesinin yanındaki Tekrarla düğmesine tıklayın.

Spotify'da Bir Şarkı Nasıl Döngüye Girer?

Spotify Masaüstü Uygulamasından

Spotify’ın premium sürümüne sahip değilseniz, bir şarkıyı döngüye almak için en kolay yöntem PC’dir. Bunu ücretsiz sürümden bile yapabilirsiniz. Bunu yapmanın en kolay yolu Spotify masaüstü uygulamasını kullanmaktır. Masaüstü uygulamasını kullanarak Spotify’da bir şarkıyı tekrarlamak için aşağıdaki adımları izlemesi yeterlidir:

1. Spotify uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
2. Döngü yapmak istediğiniz bir şarkıyı çalın.
3. İleri düğmesinin yanındaki Tekrarla düğmesine tıklayın.

Spotify'da Bir Şarkı Nasıl Döngüye Girer?

Yinelemeyi Etkinleştir ve Yinele’yi Etkinleştir arasındaki fark nedir?

Bu nedenle, Spotify’da bir şarkıyı nasıl döngüye sokabileceğinizi tanıdık sonra, farklı döngü seçeneklerini görelim. Spotify size iki tekrar seçeneği sunar. Seçeneklerden biri yinelemeyi etkinleştirmek, diğeri ise yinelemeyi etkinleştirmektir. Bu ikisinin uygulamada farklı kullanımları vardır. Etkinleştirme yinelemesi çoğunlukla bir çalma listesi için kullanılır. Bu seçenek, şarkı durdurulana kadar yalnızca tek bir şarkıyı değil, çalma listesini döngüye girer. Bir kez tekrarla, tek şarkıyı durdurana kadar tekrarlamanızı sağlar.

Son

Bu nedenle, çalma listelerinin yanı sıra şarkıyı da kolayca döngüye alabilirsiniz. Bunu akıllı telefonlarınızdan ve bilgisayarlarınızdan yapabilirsiniz. Akıllı telefonunuzdaki şarkıları tekrarlamak için premium bir sürüme ihtiyacınız vardır. Ancak, bilgisayarınızı kullanarak ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Sadece yukarıda verilen adımları izleyin ve hepiniz gitmeye hazırsınız. Makaleyi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Umarız Spotify’da bir şarkıyı nasıl döngüye a süreceğiniz konusunda cevabınızı almışsınızdır. Lütfen bu makaleyi arkadaşlarınızla paylaşın ve büyümemize yardımcı olun. Herhangi bir sorunuz veya yorumunuz varsa, bunları yorum kutusuna bırakın.

Yorum Yap
0 Yorum yapan