Telegram’da Birinin Sizi Engelleyip Engellemediğini Nasıl Anlarsınız?

Telegram’da Birinin Sizi Engelleyip Engellemediğini Nasıl Anlarsınız?

Telegram, güvenliğe büyük özen gösteren son derece popüler, ücretsiz bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Bir grup içinde 200.000 kişiye dayanabilen ücretsiz bir uygulama olduğundan, burada arkadaş olduğunuz insanlarla karşılaşabilirsiniz. Ancak insanlar da iletişime devam etmek istmeyebilir.

Artık konuşmak istemiyorsan, onları engelleyebilirsin. Ama yeterince içtilerse seni de engelleyebilirler. Telegram’da birinin sizi engelleyip engellemediğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Telegram engellendiğiniz hakkında bir bildirim göndermediği için emin olmak için başka şeyler aramanız gerekir.

Telegram’da Birinin Sizi Engelleyip Engellemediğini Nasıl Anlarsınız?

Birine mesaj atmaya çalışıyor olabilirsin ve belki de engellenmiş olup olmadığın konusunda şüphe ediyorsundur. Bahsettiğimiz gibi, birinin Telegram’da sizi engelleyerek engellediğini kontrol etmek için bazı şeyler var. Eğer bu tür şeyler başınıza gelirse, merak ettiğiniz kişi sizi engelledi:

  1. “Çevrimiçi Durum” veya “Son Görülme” durumlarını görmezsiniz
  2. Sesli veya görüntülü olarak ararken gizlilik bildirimi alırsınız
  3. ‘Hesap Silindi’ uyarısı almazsınız

1. “Çevrimiçi Durum” veya “Son Görülme” durumlarını görmezsiniz

Kişi sizi engellediyse, çevrimiçi durumlarını hiç göremezsiniz. Birisi Telegram’da sizi engellediyse, “Son Görülme”lerini de göremezsiniz. Kişi listesindeyseniz, çevrimiçi olduklarında belirli bir tarih veya saati görebilirsiniz. Bunun yerine, bir ‘uzun zaman önce’ sizi engelledilerse, kişi adı altında.

2. Sesli veya görüntülü olarak ararken gizlilik bildirimi alırsınız

Önce sesli aramayı veya görüntülü aramayı deneyin. Bu aramayı bağlarken bir gizlilik bildirimi alırsanız, engellenmiş olursunuz. Gizlilik bildirimi olmadan, kişinin sadece meşgul olma olasılığı olabilir. Ancak bildirimle, sizi engellediklerine emin olabilirsiniz.

3. ‘Hesap Silindi’ uyarısı almazsınız

Bu kişiyle sohbet ediyorsanız ve sohbet kutunuzu açtığınızda “Hesap Silindi” uyarısı almıyorsanız engellendiniz demektir. Yukarıda belirtilenleri gördüyseniz ve denediyseniz, iletişim sizi engelledi. Aksi takdirde, kişi yalnızca hesabını silseydi, Telegram sohbet kutusunu açtığınızda size söylerdi.

Not: Bilgi ayarlarını yalnızca arkadaşlarınız tarafından görülebilecek şekilde değiştirmiş ve kişinizi silmiş olabilirler. Emin olmak için, bu kişinin profilini ve bilgilerini farklı bir Telegram hesabından kontrol etmeyi deneyin.

Engellenmemiş olsanız bile

Bu kafa karıştırıcı şeylere dikkat etmelisin. Kişi meşgul olabilir veya Görünürlük Ayarlarını değiştirdi yalnızca kişi listelerinde görüntülemek için. Bağlantını da silmiş olabilirler.

Aşağıda belirtilen şeyler mutlaka engellendiğiniz anlamına gelmez.

  • Profil resmini görüntüleyemezsiniz
  • Gönderdiğiniz mesajda çift onay görmüyorsunuz
  • Telegram sesli veya görüntülü aramanızı tamamlamıyor

Bu eylemlerin engellendiğini gördük. Bu yüzden, bağlantının meşgul olabileceğini bilmenizi istedik. Bu engellendiğinizi garanti etmez. Ayrıca, aramalarınızın ve mesajlarınızın düzgün gönderildiğinden emin olmak için Wi-fi bağlantınızın kararlı olduğundan emin olun. Bazen, soruna neden olan sadece kararsız bir Wi-fi’dir.

Son Düşünceler

Şimdi Telegram’da birinin sizi engelleyip engellemediğini nasıl öğrenebileceğinizi öğrendiğinizi umuyoruz. Engellenmiş olup olmadığınızı öğrenmek çok kafa karıştırıcı olabilir, ancak bu makalenin yardımcı olduğunu umuyoruz.

Şüphelerinizi giderdiysek yorumlarda bize bildirin.

Yorum Yap
0 Yorum yapan