TikTok’ta Grup Sohbeti Nasıl Yapılır?

TikTok’ta Grup Sohbeti Nasıl Yapılır?

TikTok, her ay 700 milyondan fazla aktif kullanıcısı ile dünya çapında en popüler uygulamalardan biridir. Bu eğlence uygulaması, kullanıcılarının konforu için sürekli olarak yeni özellikler sunan platformunu hızla büyütmektedir. Bu uygulamanın sağladığı özelliklerden biri mesajlaşma işlevidir ve çok yakın zamanda değil, grup sohbetinin kullanılabilirliğini de tanıttı.

Mesajlaşmak ve arkadaşlarımıza ve ailemize yaklaşmak, çoğumuzun sosyal medyayı kullanmasının ana nedenidir. Bu nedenle, TikTok’ta mesajlaşma özelliğinin tanıtılması, bağlantıları kopyalamaya veya videoları indirmeye ve izlemek için diğer sosyal medya platformlarındaki arkadaşlarınıza göndermeye gerek olmadığı için bir rüya gerçek gibi görünebilirdi.

Ancak, bu mesajlaşma seçeneği yeterli değildi. Bu videoları arkadaşlarınızla paylaşmak istediğinizde bile, tek tek göndermek zorunda kaldınız. Bu, TikTok’taki grup sohbeti seçeneği tarafından çözülen dezavantajdır. Bu özelliğin yardımıyla, artık aynı videoyu birkaç tıklamayla aynı anda birçok arkadaşınızla paylaşabilirsiniz.

TikTok’ta Grup Sohbeti nasıl yapılır?

TikTok, aynı anda birçok arkadaşınızla video ve mesaj paylaşmanıza izin veren grup sohbetleri yapmak için size platform sağlar ve TikTok’ta bir tane yapmak gerçekten kolaydır. Bu aynı zamanda birbirinizi tercihleri hakkında daha fazla şey bilmenize yardımcı olacaktır. Sadece bu değil, her türlü tartışmalı video hakkında birbirinizi paylaşmak veya hatta sadece iletişim kurmak grup sohbetleri aracılığıyla çok daha kolay hale gelir. TikTok’ta grup sohbeti yapmanın iki yolu vardır. Bunlar:

1. Paylaş düğmesini kullanarak

2. Doğrudan Gelen Kutusu üzerinden

Paylaş düğmesini kullanarak

Bu yöntem bir grup sohbeti başlatmak çok kolaydır. Kaydırırken ve paylaşmak istediğiniz bir videoyu bulduğunuzda, doğrudan bir grup sohbeti oluşturarak videoyu paylaşabilirsiniz. Bunu yapmak için:

1. TikTok’u açın ve paylaşmak istediğiniz videoyu seçin.

2. ‘ye tıklayın.Paylaş‘ seçeneğini belirleyin.

3. Videoyu göndermek istediğiniz arkadaşlarınızı seçin.

4. Arkadaşlarınızı seçtikten sonra, bir ‘Grup Sohbeti Oluştur‘ görünecektir. Üzerine tıklayın.

5. Vur ‘Gönder‘.

Bu şekilde, paylaş düğmesini kullanarak TikTok’ta grup sohbeti yapabilirsiniz.

Doğrudan Gelen Kutusu üzerinden

Bu yöntemle, mesajlaşma gelen kutunuza gidip bir grup oluşturarak ve bunlara üye ekleyerek TikTok’ta bir grup sohbeti yapabilirsiniz. Bunu yapmak için:

1. TikTok’ı açın ve gelen kutunuza gidin.

2. Gruba dahil etmek istediğiniz bir arkadaşınızın sohbet kutusunu açın.

3. ‘ye tıklayın.üç nokta‘nin sağ taraftan olduğunu söyledi.

4. Dokunun ‘Grup Sohbeti Oluştur‘ seçeneğini belirleyin.

5. İstediğiniz daha fazla kişiyi ekleyin.

Bu şekilde, doğrudan Gelen Kutusu’ndan TikTok’ta bir grup sohbeti yapabilirsiniz.

Neden TikTok’ta grup sohbeti yapamıyorum?

TikTok’ta grup sohbeti yapmaya çalıştığınız ancak yapamadığınız durumlar olabilir. Bu sorun, dünya çapındaki insanlarda, gerekli tüm adımları takip ederken bile bir grup sohbeti oluşturamadıkları görülmüştür. Bunun nedeni aşağıdaki nedenlerden kaynaklanabilir.

1. Bu özellik çok eski olmadığından ve bazen birçok kişinin aynı anda bir grup sohbeti oluşturmasıyla gelen yükü kaldıramadığından sunucu hatası olabilir.

2. Bu seçeneğin kullanılamamasının ana nedenlerinden biri, eklemek istediğiniz üyelerden birinin reşit olmamasıdır. TikTok’a göre, her üyenin bir gruba eklenmesi için 16 yaşın üzerinde olması gerekir. Bu nedenle, grubunuza eklemeye çalıştığınız tüm üyelerin 16 yaşın üzerinde olduğundan emin olmalısınız.

3. Bu deneysel bir işlev olduğundan, tüm kullanıcılara açık değildir ve sadece seçilen gruplar oluşturabilir.

Son

Bu nedenle, yukarıda belirtilen yöntemleri kullanarak, TikTok’ta kolayca bir grup sohbeti yapabilirsiniz. Bunu yapamasanız bile, paylaş düğmesi aracılığıyla, video göndermek istediğiniz arkadaşlarınızı seçebilir ve isterseniz bir mesaj yazabilir ve gönderebilirsiniz. İletiler ayrı olarak gönderilir, ancak işiniz kolaylaşır. Umarım bu makale size yardımcı oldu ve şüphelerinizi giderdi. Yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Ayrıca Oku:

2022’de TikTok’ta Bildirim Gönder Nasıl Açılacağı?

En son teknoloji haberleri, ipuçları ve püf noktaları ve teknik incelemeler için bültenimize abone olun.

 

Yorum Yap
0 Yorum yapan