Twitter Dili Nasıl Değiştirilir?

Twitter Dili Nasıl Değiştirilir?

2006’daki kuruluşundan bu yana Twitter, bilgilerin kontrollü bir şekilde yayılmasına izin veren tamamen yeni bir iletişim modu sunması nedeniyle bugünün en popüler uygulamalarından biri haline geldi. Ancak, en çok tercih edilen uygulamanız tercih edilen dilde olmayabilir. Bu yazıda, Twitter dilini nasıl değiştireceğinizi öğreteceğiz.

Dilimizi değiştirerek yeni fikirleri, yenilikleri ve teknolojiyi kabul edebiliriz. Değişen sadece kelimelerin kendisi değil; Aynı zamanda onları nasıl kullandığımızdır. Ayrıca, yeni bir dil öğrenmeye çalışıyorsanız Twitter dilini değiştirmek son derece yararlı olabilir.

Twitter Dili Nasıl Değiştirilir?

Twitter dilini hem kişisel bilgisayarda hem de mobil cihazda değiştirebiliriz. Bu makalede, her iki tür cihaz için süreci gösterdik.

1. Cep Telefonunda

Web sitelerini tam olarak takdir etmek ve anlamak için en sevdiğiniz dilde kullanmak önemlidir. Neyse ki, Bir Cep Telefonunda Twitter dilini hızlı bir şekilde değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

1. Twitter hesabınıza giriş yapın.

2. Profil resminize tıklayın ve ‘Ayarlar ve Gizlilik‘.

3. Açık ‘Erişilebilirlik, ekran ve diller‘ seçeneğini belirleyin.

Twitter Dili Nasıl Değiştirilir?

Not: Burada, dilinizi seçmek için birden fazla seçenek elde edersiniz. Tercih ettiğiniz dili veya diğer dilleri ihtiyaçlarınıza göre değiştirebilirsiniz.

4. Açık ‘Tercih Edilen Dil’öğesini tıklatın. ‘Dili Güncelleştir’ tercih ettiğin dili seçmek için.

Twitter Dili Nasıl Değiştirilir?

5. Açık ‘Diğer diller’öğesini tıklatın. ‘Daha Fazla’ tercih ettiğin dili seçmek için.

2. Kişisel Bilgisayarda

Twitter’da dili her zaman tercih ettiğiniz dile değiştirebilirsiniz. Kişisel bir bilgisayarda Twitter’da Dili değiştirmek son derece kolay bir işlemdir. Twitter dilini değiştirmek için hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Aşağıdaki adımları izleyin:

1. Twitter hesabınıza giriş yapın.

2. Tıklayın ‘Daha Fazla’ altta ve sonra ‘Ayarlar ve Gizlilik’.

Twitter Dili Nasıl Değiştirilir?

3. Seçin ‘Erişilebilirlik, ekran ve diller‘ açılır menüsünden seçin.

Twitter Dili Nasıl Değiştirilir?

Not: Burada, dilinizi seçmek için birden fazla seçenek elde edersiniz. Ekran dilinizi, ek dilinizi vb.

5. ‘ye tıklayın.Görüntüleme Dili‘ ve açılır menüden tercih edilen dili seçin, ardından ‘Kaydet.’

Twitter Dili Nasıl Değiştirilir?

6. ‘ye tıklayın.Konuştuğunuz ek diller‘ ve tercih edilen dili seçin, sonra ‘Bitti.’

Twitter Dili Nasıl Değiştirilir?

Twitter kaç dilde kullanılabilir?

Twitter 33 dilde kullanılabilir, ancak emoji uygulamadaki evrensel dildir. Twitter’ın küresel bir fenomen olduğunu öne sürmek hafif kalır. Ocak ayındaki bir kurumsal blog gönderisine göre, kullanıcılarının% 70’i ABD dışından ve platform 33 dilde mikroblog yapmayı mümkünyor.

Twitter’da hangi programlama dili kullanılır?

Twitter’ın kullanıcı arayüzünün yanı sıra diğer birçok web sitesinin görünümü ve hissi, popüler Web programlama dili Ruby on Rails sayesindedir. Ruby kullanıcı arayüzü veya “ön uç” için kullanıldığından, Ruby’yi message queuing gibi arka uç etkinlikleri için kullanmayı makul hale getirdi.

Son

Twitter’ınız tercihinizden farklı bir dile ayarlanmışsa, değiştirmek için yukarıda özetlenen prosedürleri izleyin. Twitter’ınızın farklı bir dilde olmasını tercih ediyorsanız – belki de iki dilli olduğunuz veya daldırma yoluyla yeni bir dil edinmeye çalıştığınız için – bunu yapabilirsiniz.

Bu makalenin Twitter dilini değiştirmenize yardımcı olduğunu umuyoruz. Yorumlarınızı ve sorularınızı yorum kutusunda bize bildirin!

Ayrıca Oku:

Twitter’da Birini Etiketlemek Nasıl Yapılır?

En son teknoloji haberleri, ipuçları ve püf noktaları ve teknik incelemeler için bültenimize abone olun.

Yorum Yap
0 Yorum yapan