Youtube Videosu Instagram Hikayesinde Nasıl Paylaşılır?

Youtube Videosu Instagram Hikayesinde Nasıl Paylaşılır?

Kaçınız eğlenceli bir YouTube videosuyla karşılaşır ve arkadaşlarınızla paylaşmak ister? Ya göstermek istediğin 10’dan fazla arkadaşın varsa? Peki ya bağlantıyı kopyalayıp insanlara tek tek göndermek sıkıcıysa?

YouTube bağlantısını insanların görmesi için sosyal medyanızda bir hikaye olarak paylaşmak daha kolay olurdu. Sadece yakın arkadaşların bu hikayeyi Instagram’da görebilme seçeneği bunu çok daha kolay hale getiriyor.

Bu nedenle, Youtube videosunu Instagram hikayesinde nasıl paylaşacağınızı öğretmek için buradayız. Hikayenin bağlantısını paylaşabilir ve insanlara hikayeyi açmalarını söyleyen altyazılar ekleyebilirsiniz. Bunu Facebook hikayenizde de yapabilirsiniz, ancak orada ‘yakın arkadaş’ özelliğini alamazsınız.

Youtube Videosu Instagram Hikayesinde Nasıl Paylaşılır?

Youtube videolarını Instagram hikayelerinde paylaşmak daha da kolaylaştı. Tıklanabilir bir bağlantı paylaştığınız için beklenmeyen kişiler yeni bir video hakkında bir şey biliyor olabilir. Ayrıca, YouTube videolarını Instagram hikayenizde paylaşmanın iki yolu vardır.

  • YouTube video bağlantısını paylaşma
  • Videoyu hikaye olarak yüklemek için indirin

Bunu kullanacaksınız. ‘Bağlantı’ instagram hikayeniz olarak tıklanabilir bir bağlantı yerleştirme seçeneği. Tüm arkadaşlarınızın görmesi veya görmek için yakın arkadaşlarınızı seçmesi için yükleyebilirsiniz. Facebook hesabınızı Instagram hesabınıza bağladıysanız Instagram hikayeniz doğrudan Facebook hikayeniz olarak da yüklenebilir.

YouTube video bağlantısını bu şekilde paylaşırsınız.

1. YouTube videosunu açın ve ‘Paylaş’.

Youtube Videosu Instagram Hikayesinde Nasıl Paylaşılır?

3. Instagram hikayeniz olarak galerinizden bir resim çekin veya kullanın ve çıkartma simgesine dokunun.

Youtube Videosu Instagram Hikayesinde Nasıl Paylaşılır?

Youtube Videosu Instagram Hikayesinde Nasıl Paylaşılır?

Kopyalanan bağlantınızı URL bölümüne yapıştırma

6. Tıklayın ‘Paylaşmak için’ Hikayenizi kimin görebileceğine karar verdikten sonra.

7. Tıklayın ‘Paylaş’.

Instagram hikayesinde 'Paylaş'a basın

Not: Bağlantının konumunu bir yerden başka bir yere taşıyabilirsiniz. Diğerleri bağlantıyı tıkladığında YouTube videosuna götürülür.

2. Videoyu hikaye olarak yüklemek için indirin

YouTube videosunu hikaye olarak yüklemek için telefon galerinize indirmek için üçüncü taraf uygulamaları kullanmanız gerekir. Videoyu YouTube’dan indirmek doğrudan yalnızca YouTube sunucusunda depolar. Videoyu görebilirsiniz, ancak Instagram hikayeniz olarak yükleyemezsiniz.

Videoyu indirdikten sonra videoyu Instagram hikayenize yüklemek için bunu yapın.

1. Instagram uygulamasını açın ve sola kaydırın.

Instagram uygulamasını açın ve sola kaydırın

Instagram'da telefon galerinizi açma

3. İndirilen videoyu seçin ve ‘Paylaşmak için’.

Instagram'da 'Paylaş' ve 'Paylaş'a basın

4. Basın ‘Paylaş’ hikayenizi kimin görebileceğine karar ettikten sonra.

Instagram hikayesinde 'Paylaş'a basın

Instagram’a YouTube videosu yükleme ipuçları

  • Göz alıcı bir küçük resim kullanmaya çalışın
    Eğer bir küçük resimle yetinecekseniz, o zaman çekici hale getirin. İnsanlar küçük resmi görmek için durursa, insanların videoyu açma şansı daha fazla olur. Beklenmedik birinin videoyu açıp açmadığını veya videoyu bu şekilde bilip bilmediğini asla bilemezsin.
  • Çıkartmaları ve metinleri kullanma
    Video hakkında birkaç şey yazarsanız veya açılan metinleri kullanırsanız, daha fazla kişinin videoyu görme şansı daha fazladır. Bir düşünün, yalnızca bağlantı içeren bir video ile bağlantı içeren bir video görürseniz ve videoyu daha iyi anlamanıza yardımcı olan bazı metinler, hangisini seçerdiniz?

Son

Böyle bir YouTube video bağlantısı paylaşmak yararlı bir özelliktir. Bu hikayeyi alıp doğrudan Facebook’a da yükleyebilirsiniz.

Geçmişte, Instagram’da bir YouTube videosu paylaşmak için 10k takipçiye ihtiyacınız vardı. Artık gereksinim gerekli olmadığına göre, Youtube videosunu Instagram hikayesinde sorunsuz bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Umarız bu makale yardımcı olur.

Yorum Yap
0 Yorum yapan