Youtube’da Yorumlar Nasıl Açılacağı?

Youtube’da Yorumlar Nasıl Açılacağı?

Youtube, video yüklemek ve izlemek için ünlü bir sosyal medya uygulamasıdır. Günümüzde çok popüler hale geliyor. Peki, Youtube’da bir kanalınız varsa ancak yorum almıyorsanız, ne yaparsınız? Her şeyden önce, yorumların kapalı olup olmadığını kontrol etmeniz ve görmeniz gerekir. Youtube’daki yorumları kolayca açabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağız konusunda endişelenmeyin. Makalenin tamamını okuyun ve Youtube’daki yorumları nasıl açacağınıza dair cevabı bulmanıza yardımcı olacağız.

Bu nedenle, Youtube’daki yorumları nasıl açacağımızı bilmeden önce, neden önemli olduklarını bize bildirin? Yorumları etkinleştirmek için, onların önemini anlamanız gerekir. İçerik üretici olarak, kullanıcılarla etkileşim kurmak ve etkileşimde bulunmak için yorumlara ihtiyacınız vardır. Videolarınızı izleyicilerinizin önerilerine göre oluşturabilirsiniz. Yorumlar ayrıca videonun tanıtımına da yardımcı oldu. İnsanlar, videonun zamanlarına değmeyeceğini düşünerek yorumsuz videolar izlemezler.

Youtube’da Yorumlar Nasıl Açılacağı?

Youtube’da yorumları açmak çok kolaydır. Youtube stüdyosu kullanarak pc’lerden veya uygulamayı kullanarak akıllı telefonlardan yorumları etkinleştirebilirsiniz. Yöntem hem androidlerde hem de iPhone’larda aynıdır. Youtube, youtube’daki yorumları etkinleştirmek için farklı yöntemler sunar. Bunlar:

  1. Tek Bir Video için Yorumları Açma
  2. Yeni Videolar için Yorumları Açma

Tek Bir Video için Yorumları Açma

En kolay yöntemlerden biri, tek tek videolar için yorumları açmaktır. Bunu akıllı telefonlarınızın yanı sıra pc’lerinizden de yapabilirsiniz. Bunu doğrudan akıllı telefonlardaki Youtube stüdyo uygulamasından yapabilirsiniz. Yöntem hem android hem de IOS için aynıdır. Tek bir video için yorumları açmak için farklı seçenekleri takip edebilirsiniz. Bunlar:

  1. Bilgisayarınızdan
  2. Akıllı Telefonunuzdan

Bilgisayarınızdan

Tarayıcınızdan Youtube stüdyosunu kullanarak Youtube’daki yorumları etkinleştirebilirsiniz. Bunu yapmak için farklı uygulamalara ihtiyacınız yoktur. Aynı yöntem farklı tarayıcılarda da kullanılabilir. Ancak, önce videonun ve kanalın sadece çocuklar için olmadığından emin olmanız gerekir. Bu durumda, video ve kanal türünü değiştirmeniz gerekir. Bilgisayarınızı kullanarak tek bir video için Youtube’daki yorumları açmak için şu adımları izlemeniz yeterlidir:

1. Youtube Studio’yu açın ve ‘İçerik’.
2. Dokunun ‘Ayrıntılar’ simgesini kullanabilirsiniz.

yorumlar n Youtube nasıl açılacağı?

3. Aşağı kaydırın ve üzerine dokunun ‘Daha Fazlasını Göster’.

Youtube'daki yorumlar nasıl açılacağı?

4. Altında ‘Yorumlar ve derecelendirmeler’ seçmek ‘Tüm yorumlara izin ver’ ve sonra ‘Kaydet’.

yorumlar nasıl açılacağı yon youtube

Bu nedenle, Youtube stüdyosu kullanarak bireysel videolardaki yorumları çok kolay bir şekilde etkinleştirebilirsiniz. Yapmak için herhangi bir üçüncü taraf uygulamasına ihtiyacınız yoktur. Ancak, videonuzun çocuklar için yapılmadığından emin olmanız gerekir, aksi takdirde yorumları açamazsınız.

Akıllı Telefonunuzdan

Telefonunuzdan Youtube stüdyo uygulamasını kullanarak Youtube’daki yorumları etkinleştirebilirsiniz. Aynı yöntem hem androidler hem de iPhone’lar için geçerlidir. Ancak, önce videonun ve kanalın sadece çocuklar için olmadığından emin olmanız gerekir. Bu durumda, video ve kanal türünü değiştirmeniz gerekir. Akıllı telefonlarınızı kullanarak tek bir video için Youtube’daki yorumları açmak için şu adımları izlemeniz yeterlidir:

1. Youtube Studio uygulamasını açın ve ardından ‘İçerik’.

youtube'da yorumlar nasıl açılacağı

2. Dokunun yorumu etkinleştirmek istediğiniz videonun yanında üç nokta ve ardından ‘Videoyu Düzenle’.

youtube'da yorumlar nasıl açılacağı

3. Dokunun ‘Diğer Seçenekler’ ve sonra altında ‘Yorumlar görünürlüğü’ seçmek ‘Tüm yorumlara izin ver’.

youtube'da yorumlar nasıl açılacağı

Bu nedenle, Youtube stüdyosu kullanarak bireysel videolardaki yorumları çok kolay bir şekilde etkinleştirebilirsiniz. Ancak, videonuzun çocuklar için yapılmadığından emin olmanız gerekir, aksi takdirde yorumları açamazsınız.

Yeni Videolar için Yorumları Açma

Youtube’da yorumları açmak için bir başka kolay yöntem, tüm yeni videolar için yorumları açmaktır. Bunu akıllı telefonlarınızın yanı sıra pc’lerinizden de yapabilirsiniz. Bunu doğrudan akıllı telefonlardaki Youtube stüdyo uygulamasından yapabilirsiniz. Yöntem hem android hem de IOS için aynıdır. Yeni videolar için yorumları açmanın farklı yolları vardır. Bunlar:

  1. Bilgisayarınızdan
  2. Akıllı Telefonunuzdan

Bilgisayarınızdan

Tarayıcınızdan Youtube stüdyosunu kullanarak Youtube’daki yorumları etkinleştirebilirsiniz. Bunu yapmak için farklı uygulamalara ihtiyacınız yoktur. Aynı yöntem farklı tarayıcılarda da kullanılabilir. Ancak, önce videonun ve kanalın sadece çocuklar için olmadığından emin olmanız gerekir. Bu durumda, video ve kanal türünü değiştirmeniz gerekir. Bilgisayarınızı kullanarak yüklediğiniz tüm yeni videolar için Youtube’daki yorumları açmak için şu adımları izlemeniz yeterlidir:

1. Youtube Studio’yu açın ve ‘Ayarlar’.

youtube'da yorumlar nasıl açılacağı

2. Dokunun ‘Topluluk’ ve sonra Varsayılanlar’a gidin.
4. Altında ‘Yeni videolarınıza yorumlar’ seçmek ‘Tüm yorumlara izin ver’ ve sonra ‘Kaydet’.

youtube'da yorumlar nasıl açılacağı

Bu nedenle, Youtube stüdyosu kullanarak yüklediğiniz yeni videolarla ilgili yorumları çok kolay bir şekilde etkinleştirebilirsiniz. Bunu doğrudan Youtube stüdyonuzdan değil, yalnızca tarayıcınızdan yapamazsınız. Ancak, videonuzun çocuklar için yapılmadığından emin olmanız gerekir, aksi takdirde yorumları açamazsınız.

Akıllı Telefonunuzdan

Telefonunuzdan tarayıcınızdaki Youtube stüdyosu uygulamasını kullanarak Youtube’daki yorumları etkinleştirebilirsiniz. Youtube Studio bugüne kadar uygulamada size bu seçeneği vermez. Aynı yöntem hem androidler hem de iPhone’lar için geçerlidir. Akıllı telefonlarınızı kullanarak tüm yeni videolar için Youtube’daki yorumları açmak için şu adımları izlemeniz yeterlidir:

1. Tarayıcınızda Youtube Studio’yu açın ve siteyi masaüstü modunda açın.
2. Dokunun ‘Ayarlar’ ve sonra ‘Topluluk’ ve Varsayılanlar’a gidin.

youtube'da yorumlar nasıl açılacağı

4. Altında ‘Yeni videolarınıza yorumlar’ seçmek ‘Tüm yorumlara izin ver’.

youtube'da yorumlar nasıl açılacağı

Bu nedenle, Youtube stüdyosu kullanarak yüklediğiniz yeni videolarla ilgili yorumları çok kolay bir şekilde etkinleştirebilirsiniz. Yapmak için herhangi bir üçüncü taraf uygulamasına ihtiyacınız yoktur. Ancak, videonuzun çocuklar için yapılmadığından emin olmanız gerekir, aksi takdirde yorumları açamazsınız.

Youtube’daki Yorumları Neden Açamıyorum?

Yorumları nasıl açacağınızı biliyorktan sonra, bunu yapamamanız için bazı nedenler görelim. Youtube’daki yorumları açamamanız için çeşitli nedenler vardır. Videonun hedef kitlesi ve kanal çocuklar için yapılmışsa yorum ayarlarını değiştiremezsiniz. Video özelse ayarları da değiştiremezsiniz. Youtube bazen çeşitli güvenlik nedenleriyle yorumları devre dışı bırakabilir. Kısıtlı modu açtıysanız yorumları da açamazsınız.

Son

Bu nedenle, Youtube’daki yorumları etkinleştirebilir ve devre dışı bırakabilirsiniz. Tarayıcınızdaki Youtube Studion’ı kullanarak pc’lerinizden bunu yapabilirsiniz. Youtube Studio uygulamasını kullanarak akıllı telefonlarınızdan da yapabilirsiniz. Sadece yukarıda verilen adımları izleyin ve hepiniz gitmeye hazırsınız. Makaleyi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Umarız Youtube’daki yorumları nasıl açacağınıza dair cevabınızı almışsınızdır. Lütfen bu makaleyi arkadaşlarınızla paylaşın ve büyümemize yardımcı olun. Herhangi bir sorunuz veya yorumunuz varsa, bunları yorum kutusuna bırakın.

Yorum Yap
0 Yorum yapan